МОЗ: інформація про закриття лікарень неправдива

25.01.2017, 15:21
МОЗ: інформація про закриття лікарень неправдива - Фото
718b334a51e5167970b29a41dfeebe12.jpg
У МОЗ визначилися з кількістю перших госпітальних округів в регіонах і заявили, що інформація про закриття лікарень не відповідає дійсності. Про це повідомляє прес-служба відомства.

"Хочу звернути увагу, що кордони госпітального округу та адміністративно-територіального округу - це різні речі, і Міністерству неважливо, де місцева влада визначить центри. Головне - повинна бути така структура лікарень, яка забезпечує доступність кожної людини до якісної медичної послуги. Якщо виникають питання по прикріплення територій в тій чи іншій лікарні - це виключно компетенція місцевої влади", - заявив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

Він нагадав, що чутки про закриття лікарень не відповідають дійсності, оскільки законодавством це заборонено.

"У міністерство і Кабінет міністрів почали надходити листи, в яких депутати різних рівнів скаржаться на "поганий" розподіл територій в рамках госпітальних округів. Це свідчить про бажання місцевої влади перекласти відповідальність за відсутність діалогу всередині громад на центральні органи влади. МОЗ в черговий раз підкреслює - господарювання та прийняття рішень зараз відноситься до компетенції громад", - підкреслив заступник міністра.

За його словами, Міністерство охорони здоров'я та Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України підготувало листи на ім'я мерів міст, губернаторів, райрад і облрад з роз'ясненнями щодо сфери відповідальності органів місцевої влади на етапі формування госпітальних округів.

Перелік і кількість госпітальних округів, представлених на погодження до центральних органів виконавчої влади: Київ - 1 округ, Київська область - 4 округи, Кіровоградська область - 4 округи, Миколаївська - 4 округи, Полтавська - 4 округи, Вінницька - 3 округи, Дніпропетровська - 5 округів, Житомирська - 4 округи, Запорізька - 5 округів, Одеська - 5 округів, Рівненська - 3 округи, Хмельницька - 3 округи, Черкаська - 4 округи.

21 червня 2016 року повідомлялося, що МОЗ розробило проект урядової постанови Питання формування госпітальних округів.

Проект встановлює порядок створення госпітальних округів, критерії та порядок визначення складу і меж госпітальних округів.

Госпітальний округ - це об'єднання закладів охорони здоров'я, що надають вторинну медичну допомогу, яка створюється на основі певних критеріїв і функціонує відповідно до орієнтовного становищем, яке розробляється і затверджується Міністерством охорони здоров'я.


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA РадниківВласть советов. Как устроен Офис президента Зеленского