RU

МОЗ складає "чорний" список ліків

10.03.2009, 10:16

В українській аптечній мережі в обігу знаходиться низка медичних препаратів, які можуть бути небезпечними для здоров'я людини. Про це пише у вівторок газета "Сегодня", покликаючись на дані Держфармцентру.

Зокрема, відзначає видання, фармакологічний центр Міністерства охорони здоров'я зараз створює "чорний" список препаратів, які зараз вільно продаються в аптеках, але можуть бути небезпечними для українців. Список може містити до 100 препаратів, в тому числі ті, які FDA (Державне управління з контролю за продуктами харчування і лікарськими препаратами американського Держдепартаменту здоров'я і сфери послуг) внесло у свій "чорний" список як заборонені у всьому світі.

Зокрема, відзначає видання, до списку входить препарат для лікування шизофренії "Abilify" (aripiprazole) виробництва американської компанії "Bristol Myers Squibb Co". Дослідження показали, що він має високий токсичний вплив на печінку. До списку також потрапив препарат для схуднення "Xenical" ("Roche Holding AG"), оскільки під час його використання дуже високий ризик кровотечі; "Lamisil" (швейцарської фармкомпанії "Novartis AG") - протигрибкова мазь (високий ризик психічних розладів), "Diovan" ( "Novartis AG"), препарат, який знижує тиск (сприяє розвитку анемії), оральні контрацептиви "Plan B" (в Україні під назвою "Postinor" і "Escapelle") від ізраїльської компанії "Teva Pharmaceutical Industries" через високий ризик втрати свідомості. Виробники наразі не коментують звинувачень, - пише газета.

Фармацевтичний ринок: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини