RU

МОЗ пропонує концепцію нової системи екстреної медичної допомоги

18.06.2018, 12:52
МОЗ пропонує концепцію нової системи екстреної медичної допомоги - Фото
Уляна Супрун (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Міністерство охорони здоров'я України оприлюднило концепцію розвитку системи екстреної медичної допомоги для громадського обговорення. Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у Facebook.

МОЗ пропонує:

1. Обов'язкове оновлення алгоритмів диспетчеризації - якщо виклик екстрений, автомобіль має виїхати протягом декількох секунд.

2. Створення нової IT-інфраструктури на території всіх областей, щоби кожну секунду було відомо стан кожного виклику і місцезнаходження автомобіля екстреної допомоги.

3. МОЗ пропонує ввести зовнішнє незалежне тестування знань і навичок і в залежності від цього медпрацівники отримають більш високий статус і зарплати. Навчання повинні пройти всі, хто працюють в бригадах - лікарі, фельдшери, навіть водії.

4. Наданню першої медичної допомоги повинні навчитися всі пожежні, рятувальники, поліцейські, водії, машиністи, пілоти, провідники, бортпровідники, кондуктори, вихователі, вчителі, соціальні працівники.

Зазначається, що в усіх найбільш людних місцях будуть розміщені дефібрилятори і джгути.

Супрун наголосила, що ці зміни затягнуться не на один рік, а трансформація "відбуватиметься планово і акуратно".

16 травня стало відомо, що МОЗ розробило новий законопроект про заборону реклами лікарських засобів так званої нетрадиційної медицини.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини