МОЗ пояснив, чому наказав не розголошувати дані про виробників вакцин і ціни

МОЗ видав наказ про нерозголошення інформації про виробників і постачальників вакцин проти коронавірусу, а також цін, за якими їх закупила Україна. Це було зроблено, оскільки такі умови були поставлені виробниками в переговорах з компанією Crown Agents, яка представляє в них українську сторону, пояснили LIGA.net в пресслужбі МОЗ.
Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе
У наказі МОЗ від 19 лютого про розподіл вакцин йдеться, що голова держпідприємства Укрмедпостач і керівники підрозділів з питань охорони здоров'я облдержадміністрацій повинні забезпечити нерозголошення "конфіденційної інформації (будь-якої інформації про виробників та/або постачальників, ціни на вакцини тощо), яка стала відома в процесі виконання даного наказу".
LIGA.net запитала у пресслужби МОЗ, чому і навіщо був виданий такий наказ. Там пояснили, що умова про нерозголошення є в договорах між виробниками вакцин і компанією Crown Agents, яка займається закупівлею вакцин.
"Це вимога виробників до України. А з боку України угоду укладає компанія Crown Agents", – пояснили в пресслужбі МОЗ.
LIGA.net звернулася за коментарем до представництва Crown Agents в Україні. Там пообіцяли дати пізніше більш розгорнуту відповідь і відзначили, що про умову про нерозголошення раніше говорила на брифінгу керівниця українського підрозділу Crown Agents Тетяна Коротченко.
23 лютого Коротченко на брифінгу з санлікарем Віктором Ляшком не назвала ціну, за якою було закуплену вакцину Covishield, розроблену Oxford/AstraZeneca.
"Ми зробили все можливе, щоб Україна отримала кращу ціну за цю вакцину. Ми знаходимося під договором про нерозголошення, тому я не можу озвучувати ціни, тому що це є частиною наших переговорів з постачальником. Проте я підкреслю, що вона відповідає задекларованій розробником ціні", – пояснювала тоді Коротченко.
За даними Reuters, ціна за дозу Covishield становить близько $3 для країні ЄС.
Новина доповнюється. LIGA.net опублікує роз'яснення Crown Agents, як тільки їх отримає.
- З 24 лютого в Україні почалася вакцинація проти коронавірусу препаратом Covishield, який розроблений AstraZeneca/Oxford. Після 1300 щеплень серйозних негативних наслідків щеплень не було
- На 2 березня в Україні зробили близько 5000 щеплень. Серед топосіб, які вакцинувалися – голова МОЗ Максим Степанов, президент Володимир Зеленський і головний санітарний лікар Віктор Ляшко.
Читайте також: Степанов: Щось мені підказує, що може бути перенесення термінів поставки вакцини Sinovac
Комментарі