RU

МОЗ пояснив, чому наказав не розголошувати дані про виробників вакцин і ціни

03.03.2021, 12:39
МОЗ пояснив, чому наказав не розголошувати дані про виробників вакцин і ціни - Фото
Вакцина CoviShield (Фото: пресслужба КМДА)

МОЗ видав наказ про нерозголошення інформації про виробників і постачальників вакцин проти коронавірусу, а також цін, за якими їх закупила Україна. Це було зроблено, оскільки такі умови були поставлені виробниками в переговорах з компанією Crown Agents, яка представляє в них українську сторону, пояснили LIGA.net в пресслужбі МОЗ.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У наказі МОЗ від 19 лютого про розподіл вакцин йдеться, що голова держпідприємства Укрмедпостач і керівники підрозділів з питань охорони здоров'я облдержадміністрацій повинні забезпечити нерозголошення "конфіденційної інформації (будь-якої інформації про виробників та/або постачальників, ціни на вакцини тощо), яка стала відома в процесі виконання даного наказу".

LIGA.net запитала у пресслужби МОЗ, чому і навіщо був виданий такий наказ. Там пояснили, що умова про нерозголошення є в договорах між виробниками вакцин і компанією Crown Agents, яка займається закупівлею вакцин.

"Це вимога виробників до України. А з боку України угоду укладає компанія Crown Agents", – пояснили в пресслужбі МОЗ.

LIGA.net звернулася за коментарем до представництва Crown Agents в Україні. Там пообіцяли дати пізніше більш розгорнуту відповідь і відзначили, що про умову про нерозголошення раніше говорила на брифінгу керівниця українського підрозділу Crown Agents Тетяна Коротченко.

23 лютого Коротченко на брифінгу з санлікарем Віктором Ляшком не назвала ціну, за якою було закуплену вакцину Covishield, розроблену Oxford/AstraZeneca.

"Ми зробили все можливе, щоб Україна отримала кращу ціну за цю вакцину. Ми знаходимося під договором про нерозголошення, тому я не можу озвучувати ціни, тому що це є частиною наших переговорів з постачальником. Проте я підкреслю, що вона відповідає задекларованій розробником ціні", – пояснювала тоді Коротченко.

За даними Reuters, ціна за дозу Covishield становить близько $3 для країні ЄС.

Новина доповнюється. LIGA.net опублікує роз'яснення Crown Agents, як тільки їх отримає.

Читайте також: Степанов: Щось мені підказує, що може бути перенесення термінів поставки вакцини Sinovac

Марк Сировой
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини