RU

МОЗ опублікував інструкцію з догляду за хворим на COVID-19 у домашніх умовах

20.10.2020, 18:13
МОЗ опублікував інструкцію з догляду за хворим на COVID-19 у домашніх умовах - Фото
Ілюстративне фото: freepik.com

Центр громадського здоров'я опублікував правила догляду за людиною, хворою на легку форму COVID-19, у домашніх умовах.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У ЦГЗ зазначили, що людям із легкими проявами захворювання лікар може рекомендувати залишатися вдома в самоізоляції. В цьому випадку необхідно дотримуватися низки правил.

МОЗ опублікував інструкцію з догляду за хворим на COVID-19 у домашніх умовах

Фото: facebook.com/phc.org.ua

– Розмістіть пацієнта в добре провітрюваному приміщенні.

– Бажано, щоб доглядала одна людина, яка не входить в групу ризику. Відвідування пацієнта заборонено.

– Члени домогосподарства повинні знаходитися в окремій кімнаті або підтримувати відстань не менше одного метра від пацієнта. Винятком є матері, які ​​годують грудьми. Вони повинні носити медичну маску, коли перебувають поряд з дитиною, і мити руки теплою водою з милом протягом 20-40 секунд перед контактом.

– Варто обмежити рух пацієнта місцями спільного користування.

– Людина, яка доглядає, має носити медичну маску, коли перебуває в одній кімнаті з пацієнтом. 

– Мийте руки після будь-яких контактів із пацієнтом чи його найближчим оточенням.

– Після миття рук із милом витирати їх варто одноразовими паперовими рушниками.

– Прикривайте рот і ніс під час кашлю або чхання одноразовими серветками. У разі відсутності серветок слід чхати і кашляти у згин ліктя.

- Використовуйте одноразові медичні рукавички для догляду за пацієнтом і прибирання приміщення. До і після зняття медичних рукавичок слід мити руки.

– Рукавички, маски та інші відходи після догляду за пацієнтом складайте в окремий контейнер (поліетиленовий пакет) у тому ж приміщенні, де знаходиться хворий, до їх утилізації.

– Уникайте обміну зубними щітками, предметами спільного користування, постільною білизною тощо. Посуд після індивідуального використання необхідно мити з мийним засобом. Викидати посуд не слід.

– Необхідно щодня очищати і дезінфікувати поверхні в найближчому оточенні хворого, а також ванну кімнату і туалет – побутовим мийно-дезинфікуючим засобом.

– Прати речі пацієнта можна звичайним милом. Для машинного прання рекомендується температура 60-90°C і звичайні пральні порошки. Забруднену білизну заборонено струшувати, але можна збирати в загальний мішок.

– Люди з симптомами хвороби повинні залишатися вдома до зникнення клінічних проявів і отримання негативного результату лабораторних досліджень.

– Якщо у члена домогосподарства виникають симптоми гострої респіраторної інфекції (лихоманка, кашель, біль у горлі, утруднене дихання), з ним слід поводитися як із підозрюваним на інфікування SARS-CoV-2.

У ЦГЗ підкреслили, що всі члени домогосподарства – контактні особи.

У разі появи перших симптомів ГРВІ також радять негайно звернутися до сімейного лікаря.

  • Учора, 19 жовтня, в Україні виявили 5469 нових інфікованих/хворих на коронавірусну інфекцію COVID-19 (днем раніше – 4766), серед них 275 дітей і 214 медиків. За цей же період померло 113 пацієнтів (днем раніше – 66) – це добовий рекорд за час епідемії.
  • У середньому заповненість ліжок для хворих на коронавірус по Україні зараз становить 65,7%. Найскладніша ситуація із заповненістю ліжок для хворих на COVID-19 – у Луганській області. Там деякі лікарні заповнені на 100%.
Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини