МОЗ оновив перелік безкоштовних ліків - список

07.08.2018, 13:12
МОЗ оновив перелік безкоштовних ліків - список - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

59 препаратів пацієнти зможуть отримувати безкоштовно

Міністерство охорони здоров'я затвердило новий перелік препаратів програми Доступні ліки, в оновлений реєстр увійшло 261 ліків. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Згідно з повідомленням, 59 препаратів пацієнти зможуть отримувати безкоштовно. Раніше в програмі брали участь 239 препаратів в цілому і 47 безкоштовних.

У минулому півріччі пацієнти могли отримати близько 10 млн упаковок, а протягом наступних шести місяців їх кількість становитиме понад 14 млн.

Зі списком ліків можна ознайомитися тут. У числі безкоштовних препаратів не тільки ліки українських виробників, а й відомих іноземних компаній.

Щоб потрапити в список безкоштовних для українців препаратів компанія КРКА (Словенія) знизила ціну майже на 72%. Ціни знизили також компанії Orion (Фінляндія) і AstraZeneca (Швеція). В середньому ціни на препарати програми знизилися майже на 7%.

Програма Доступні ліки почала діяти в квітні 2017 року. Пацієнти отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету II типу і бронхіальної астми. Загалом виписано близько 23 млн рецептів на суму понад 1 млрд грн. Кожна третя аптека бере участь в програмі - зараз їх 7 808.

Щоб отримати препарати за програмою, потрібно звернутися до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти в аптеку, що бере участь в програмі, і отримати обрані ліки.

17 липня повідомлялося, що декларації про вибір лікаря скоротили до однієї сторінки і більше не вимагають від пацієнта копії документів.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проєктБоялись, що хворі бігатимуть вулицями