RU

МОЗ не ризикнув беззастережно прийняти від ВООЗ вакцину

17.12.2009, 16:15

Україна відмовилася брати на себе всю відповідальність за вакцину від "свинячого" грипу, яку пропонує Всесвітня організація охорони здоров'я, і поставила ВООЗ ряд умов, у разі виконання яких країна прийме запропоновану вакцину. Про це заявив на прес-конференції головний державний санітарний лікар Олександр Біловол.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, зокрема, О.Біловол повідомив, що Україна не погодилася на деякі умови, які поставила ВООЗ для надання 5 млн. доз вакцини від "свинячого" грипу. "Ми на деякі умови не пішли, враховуючи ситуацію у країні і національні інтереси", - зазначив він.

За словами головного санлікаря, найближчим часом Україна чекає від ВООЗ інформації про те, яку вакцину запропунють, і тільки після всіх необхідних процедур Міністерство охорони здоров'я прийматиме рішення про вакцинації.

О.Біловол уточнив, що пункти, які Україна не змогла узгодити з ВООЗ, стосуються реєстрації клінічних досліджень вакцини. Крім того, в умовах ВООЗ був пункт, що ні постачальник вакцини, ні виготівник не несуть за неї відповідальності у разі можливих ускладнень. "Ми дали ВООЗ відверту відповідь... що ми не можемо взяти на себе такі зобов'язання... це дуже ризиковано", - наголосив він.

До того ж О.Біловол зазначив, що незважаючи на те, що Україна - єдина країна, яка дала ВООЗ подібну відповідь, Всесвітня організація охорони здоров'я не відмовляється надавати цю вакцину. "Але ми домовилися так: ми візьмемо їх тоді, коли вони нам скажуть, як ця вакцина називається, чи є у виготівника ця вакцина у наявності, де вона проходила відповідні дослідження, де вона зареєстрована", - наголосив він.

Крім того, за його словами, якщо запропонована вакцина виявиться однією з тих, які на сьогодні проходять клінічні дослідження в Україні, це спростить і пришвидшить процедуру її реєстрації. О.Біловол уточнив, що наразі в Україні проходять дослідження три вакцини - канадського, російського і французького виробництв.

Свинячий грип: добірка новин>>>

Боротьба з небезпечними захворюваннями: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини