RU

Молдова готова до скасування віз,а Україні треба попрацювати - ЄС

15.11.2013, 15:38
Молдова готова до скасування віз,а Україні треба попрацювати - ЄС - Фото
a9bd98047c4c1b71f423e1dfde440c0a.jpg
Напередодні саміту Східного партнерства, який відбудеться у Вільнюсі 28-29 листопада, Європейська комісія опублікувала три звіти про прогрес виконання планів дій з візової лібералізації (ПДВЛ) Україною, Молдовою і Грузією. Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомили в прес-службі представництва ЄС в Україні.

Єврокомісія вважає, що Україна досягла істотних успіхів у реформуванні системи захисту даних, зміцнення співпраці у сфері кримінального правосуддя і в боротьбі проти торгівлі людьми. Також була закладена нормативно-правова база для біометричних паспортів і були істотно видозмінені антикорупційні положення. "Однак для завершення виконання критеріїв першої фази ПДВЛ, потрібно докласти додаткові зусилля. Потрібно вирішити деякі питання в сфері надання притулку, а також необхідно зміцнити нормативно-правову базу, що регулює питання, пов'язані з боротьбою проти дискримінації", - сказано в повідомленні. При цьому в Єврокомісії відзначили, що Україна "дуже близька до переходу до другої, практичної  фази впровадження ПДВЛ".

Що стосується Республіки Молдова, то Європейська комісія вважає, що вона виконала всі критерії, визначені у чотирьох блоках другої фази ПДВ. "Таким чином, беручи до уваги загальні відносини між ЄС і Молдовою, відразу після саміту Східного партнерства у Вільнюсі Єврокомісія розгляне питання про подання законодавчої пропозиції щодо зняття візових вимог для молдавських громадян, що мають біометричні паспорти", - зазначили в Єврокомісії.

Коментуючи оприлюднення звітів, єврокомісар з внутрішніх справ Сесілія Мальмстрем привітала Молдову та зазначила: "Це дуже хороша новина для громадян і реальний крок у напрямку більш тісної політичної асоціації та економічної інтеграції з Євросоюзом. Також це заохочення для інших східних партнерів ЄС, що прагнуть досягти аналогічної мети", - підкреслила вона.

Єврокомісія також відзначила відчутний прогрес Грузії в реалізації критеріїв першої фази плану дій. Зокрема, країна просувається в напрямку виконання зобов'язань, що стосуються розробки нормативної бази у сфері безпеки документів, включаючи біометрику, а також з питань інтегрованого управління кордонами.

Нагадаємо, план дій з візової лібералізації між ЄС і Україною було започаткованого 29 жовтня 2008 року. План складається з двох рівнів: перша фаза об'єднує основні напрямки політики (законодавство і інститути), друга - стосується ефективного впровадження рішень, прийнятих в першій фаз .

План дій з візової лібералізації між ЄС та Республікою Молдова було введено 15 червня 2010 року.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини