RU

Молдова вводить нові правила в'їзду для іноземців

26.07.2011, 12:24
Молдова вводить нові правила в'їзду для іноземців - Фото
c0f9e4d129c4107e826f8f33b9c5a6cd.jpg

Молдова вводить нові правила в'їзду для іноземців

Парламент Молдови прийняв у першому читанні проект закону про державний кордон, яким впроваджуються більш жорсткі умови в'їзду в країну для іноземців. Про це пише Комерсант-Україна в статті "В Молдавію по запрошенню".

Зокрема, законом наводиться перелік додаткових документів, які затребують у іноземців "для обгрунтування мети їх в'їзду". В залежності від мети поїздки (приватної, ділової, туристичної) це можуть бути: запрошення від організації або приватної особи, туристичний ваучер, бронь готелю, зворотний квиток, програма і опис політичних, культурних, наукових і спортивних заходів, в яких збирається взяти участь приїжджий.

При цьому в законопроекті не обумовлено, на громадян яких країн розповсюджуються нові правила, тому є підстави вважати, що під нього підпадають і громадяни України. На даний момент вони в'їжджають на територію Молдови по закордонному паспорту, жодних додаткових документів на кордоні пред'являти не повинні і можуть перебувати в республіці до 90 днів без реєстрації. Такі ж правила розповсюджуються на громадян Молдови, що в'їжджають в Україну.

У статті 17 нового закону йдеться про "специфічні умови в'їзду" в Молдову, проте ні в молдавському уряді, ні в парламенті, ні в посольстві республіки в Україні вчора ніхто так і не зміг пояснити, що означає "специфічних" і чи стосуються ці умови українців.

Наприклад, пише газета, депутат від ліберал-демократів В'ячеслав Іоніце вважає, що "нові правила будуть стосуватися лише громадян неспокійних держав, у яких з Молдавією візовий режим". А голова підкомітету з питань співпраці з країнами СНД парламентського комітету із закордонних справ Олексій Логвиненко з фракції БЮТ вважає, що прийнятий Молдовою законопроект - спроба утиску прав українських громадян. На його думку, Україна також повинна посилити правила в'їзду в країну для громадян цієї країни. "Враховуючи неоднозначну політичну ситуацію в цій країні і сварки в правлячій коаліції, важко спрогнозувати наслідки подібного кроку для самої Молдови. Однак реакція України повинна бути негайною і однозначно дзеркальною", - заявив Логвиненко.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини