RU

Могильов пропонує створити орган, який буде фотографувати і штрафувати водіїв

02.09.2011, 13:45
Могильов пропонує створити орган, який буде фотографувати і штрафувати водіїв - Фото
1a599be409bfce43b17e05dca10d91f8.jpg

Могильов пропонує створити орган, який буде фотографувати і штрафувати водіїв

Міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов пропонує створити спеціальний орган, який буде фіксувати на фото та відеообладнання порушення ПДР, а також займатися стягненням штрафів з автолюбителів. Про це він сказав в ефірі радіо Свобода.

Зокрема, говорячи про пропозицію МВС до прем'єр-міністра врегулювати питання притягнення до відповідальності автовласників, які здійснили правопорушення, зафіксоване спеціальними техзасобами в автоматичному режимі, Могильов сказав, що до так званих "листів щастя" ДАІ не повинно мати жодного відношення, це прерогатива органів місцевого самоврядування.

"Передусім, необхідно підвищувати усвідомлення рівня відповідальності власників транспортних засобів. Кожна людина повинна розуміти, що це засіб підвищеної небезпеки і що саме він несе відповідальність за нього. Виходячи з досвіду європейських країн, де створені спеціальні органи, які обслуговують системи фото- і відеофіксації адміністративних порушень, а також займаються стягненням штрафів, ми ініціюємо створення такого ж органу і в Україні. Я вважаю, що це не повинно бути функцією Державтоінспекції. Для нас головне - зниження аварійності на автошляхах", - наголосив міністр.

Нагадаємо, раніше Могильов звернувся до Азарова з проханням створити робочу групу з підготовки законопроекту щодо встановлення відповідальності автовласників за порушення правил дорожнього руху, зокрема за перевищення встановлених обмежень швидкості. "Мотивом для звернення МВС стала законодавча неврегульованість питання щодо притягнення до відповідальності власників транспорту, на якому скоєно правопорушення, яке зафіксовано спеціальними технічними засобами (фото- і відеоприладами) в автоматичному режимі", - сказано в повідомленні.

23 грудня 2010 року Конституційний суд визнав незаконним винесення постанов про адмінпорушення на підставі фіксації технічними засобами (фото, відео) без участі самого порушника. Раніше ДАІ знімала машини "візирями", а потім автовласникам, які могли і не знати про правопорушення, надсилали так звані "листи щастя".

Анатолій Могильов: біографія, новини>>>
ДАІ та ситуація на дорогах: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини