RU

Могильов повертає "Кобру" в ДАІ

11.10.2010, 10:25
Могильов повертає
53e52448a82ff8b31dc4f93140ac2129.jpg

Могильов повертає "Кобру" в ДАІ

Найближчим часом на дорогах країни з'явиться спецпідрозділ, який матиме функції раніше розформованої "Кобри". Про це пише газета "Сєгодня".

"Наказ про створення Загону міліції особливого призначення при Департаменті ДАІ (так, поки без назви, буде іменуватися нова стара структура з "кобровськими" функціями - ред.) підписав Міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов", - повідомив керівник прес-служби Департаменту МВС Євген Кравець.

Він наголосив, що "у свій час "Кобра" була дуже ефективним і мобільним загоном швидкого реагування, який використовувався на трасах у регіонах зі складною криміногенною ситуацією. Для співробітників підрозділу не існувало ніяких авторитетів, не діяли телефонне право, хабарі. Так, їх боялися, тому що знали: там, де "Кобра", - більше порядку і з цими хлопцями краще не жартувати".

Головне завдання загону буде у відробленні в оперативному плані регіонів, де висока аварійність, слабка водійська дисципліна і зростає злочинність на дорогах. Супровід делегацій також залишається у веденні цієї структури. У штаті спецпідрозділу буде 4 відділення і 162 співробітники. Щотижня 10-12 кандидатів проходять співбесіди. Конкурс серйозний, беруть тих, що раніше служили у ДАІ, "Беркуті", "Соколові" і що заслужили там позитивні характеристики, зазначили у МВС.

Щодо чорного "кобровського" форменого одягу ясності ще немає, і поки відрізняти бійців у звичайній міліцейській формі будуть білі сорочки, а ось середня зарплата очікується на рівні 4 тис. грн. у місяць (у пересічних даішників на 30% менше). І стаж зараховується як рік за півтора.

На питання, чи приймуть у загін Олексія Кожу, через якого у свій час розформували "Кобру", в Департаменті ДАІ відповіли негативно: "Вистачить нам і одного пальця". Сам звільнений офіцер відмовився що-небудь коментувати.

Нагадаємо, раніше глава МВС А.Могильов виступав за повернення "Кобри" на дороги України. "Якщо "Кобра" їде в іншу область, там, якоюсь мірою стабілізується ситуація на дорогах, співробітники спецпідрозділу зупиняють і "крутих" порушників, яких місцеві побоюються", - каже А. Могильов.

Нагадаємо, у свій час Арсеній Яценюк став учасником "автомобільного" інциденту навколо замначальника спецпідрозділу ДАІ "Кобра" О.Кожі. У 2008 році тогочасний глава МВС Юрій Луценко прийняв рішення ліквідувати спецпідрозділ.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини