RU

Митрополит УПЦ МП засудив земляків, які підтримали агресію Путіна

21.03.2014, 12:46
Митрополит УПЦ МП засудив земляків, які підтримали агресію Путіна - Фото
Митрополит Чекрасск і Канівський Софроній (Дмитрук)
Митрополит Черкаський і Канівський Софроній (Дмитрук), керуючий місцевою єпархією Української Православної Церкви (Московського Патріархату), виступив із зверненням до земляків-черкащан, які перебувають на державній службі Росії і підтримали президента РФ Володимира Путіна у військовій інтервенції проти України, повідомляє видання Релігія в Україні.

"Історія цінує тих людей, які незалежно від обставин , місця проживання та громадянства завжди пам'ятають звідки вони походять, де їх батьківщина, де вкорінений їх пуп. Однак за всю свою історію Україна знала багато випадків зрад. Нікуди не поділися зрадники і в наш час. Розумію - гроші, слава, вплив, влада, а совість де? Де проявлена ​​совість до свого народу?", - зазначив він.

Єрарх УПЦ звернувся до представників вищого ешелону влади Росії, зокрема, до голови Ради Федерації РФ Валентини Матвієнко, яка законодавчо підтримала звернення президента Росії про введення військ на територію України, а також до міністра культури Росії Володимира Мединського, який був одним з організаторів збору підписів серед російських діячів культури на підтримку дій Володимира Путіна в Криму.

"Мені соромно за вас, Валентина Матвієнко, я ж з вами зустрічався, коли ви приїжджали до Черкас... прикро за ваших родичів, які ще живуть у Черкасах. Тут ваша школа, медучилище, повітря дніпровське - ви ж виросли на цьому, то як же змогли так підло вчинити по відношенню до свого народу, закликаючи того бандита Путіна (його не можна інакше назвати) посилати сюди, на ваших земляків, війська? Я хотів би подивитися в очі міністра культури Росії зі Сміли (місто в Черкаській області - ред. ).Яка у нього культура? Або він знає історію, знає про страждання українців?", - заявив він.

Нагадаємо, раніше єпископи і священики УПЦ виступили із засудженням військової інтервенції Росії до Криму. Зокрема , протоієрей Олександр Акулов від імені багатьох священиків УПЦ назвав військове вторгнення в Україну "помилковим кроком керівництва Росії".

Глава "військового" ​​відділу УПЦ митрополит Августин (Маркевич) благословив українців на захист країни від зазіхань російської армії.

Архієрей УПЦ єпископ Філарет (Кучеров) виступив з відкритою заявою до президента РФ, в якій закликав його до "виведення військ з території України" і попередив про відповідь перед богом за дії, які можуть призвести до братовбивчої війни між братніми православними народами.

Місцеблюститель Київської кафедри УПЦ митрополит Онуфрій (Березовський) двічі просив Росію не допустити збройного конфлікту і зробити все можливе для збереження територіальної цілісності України. У свою чергу прес-секретар предстоятеля УПЦ, глава Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ протоієрей Георгій Коваленко заявляв, що, вводячи на Україну війська, Росія порушує заповіді "не убий" і "не бажай дому ближнього твого" ​.

На початку березня священики УПЦ приїжджали до Криму для підтримки українських моряків, яких командувач Чорноморським Флотом Росії Олександр Витко схиляв до зради. У ці дні інші священики УПЦ  завадили російським військам атакувати українську військову частину в Криму.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини