RU

Мін'юст США подав до суду на Google. Компанію звинувачують в нечесній конкуренції

21.10.2020, 12:40
Мін'юст США подав до суду на Google. Компанію звинувачують в нечесній конкуренції - Фото
Фото: Wallace Woon/EPA
оновлено

Міністерство юстиції США і генеральні прокурори 11 штатів подали спільний позов до окружного суду округу Вашингтон проти компанії Google. ТехноГіганта звинувачують у порушенні антимонопольного законодавства, йдеться в пресрелізі міністерства.

Позов заснований на численних скаргах невеликих технологічних компаній, видавництв та інших конкурентів Google у США і Європі.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

На думку позивачів, Google вела начесну діяльність щодо розробників пошукових систем, намагалася всіма силами дискредитувати їх, щоб зберегти домінуюче становище на ринку свого пошукача і, таким чином, отримувати більш високий дохід від реклами.

"Як одна з найбагатших компаній на планеті з ринковою вартістю $1 трлн, Google домігся монопольного контролю інтернету для мільярдів користувачів і численних рекламодавців. Вже багато років на частку Google припадає 90% всіх пошукових запитів у США, і компанія системно застосовує антиконкурентну тактику щоб зберігати своє монопольне становище в сегменті пошуку і реклами в інтернеті", – йдеться в заяві мін'юсту.

Обвинувачі вважають, що Google порушує правила чесної конкуренції за чотирма пунктами: укладає договори, які зобов'язують виробників мобільних пристроїв встановлювати пошукові застосунки Google, як базове ПЗ.

Унеможливлює видалення встановлених програм Google на мобільних пристроях.

Уклала довгострокову угоду з Apple, згідно з якою пошукові програми Google є ексклюзивними для пристроїв виробника.

Також, Google використовує прибуток, щоб отримувати преференції для просування своїх пошукових програм.

Якщо провина Google буде доведена, компанії доведеться радикально змінювати свою внутрішньокорпоративну структуру. Не виключений і поділ Google на кілька компаній.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини