Мінцифри винесло на обговорення концепцію розвитку ШІ в Україні

22.05.2020, 12:06
Мінцифри винесло на обговорення концепцію розвитку ШІ в Україні - Фото
Ілюстрація: pixabay.com

У Міністерстві цифрової трансформації відзначили, що українські компанії із розробки ШІ поглинають іноземні технологічні гіганти

Міністерство цифрової трансформації винесло на громадське обговорення проект урядової концепції розвитку штучного інтелекту в Україні. Про це повідомляється на сайті міністерства.

Концепція передбачає:

  • розвиток людського капіталу та акцент на освіті розробників у сфері ШІ. Їхні зарплати на ринку вдвічі вищі, ніж у звичайних програмістів, відзначили в міністерстві;
  • розвиток підприємництва з використанням ШІ;
  • активне впровадження технологій ШІ в державному секторі і основних індустріях країни;
  • необхідність дотримання права на конфіденційність і приватність людини. Міністерство планує розробити етичний кодекс використання ШІ, враховуючи європейський досвід.

Звіт про результати громадського обговорення буде розміщений на сайті міністерства. Там же опубліковані контакти, за якими можна передати зауваження і пропозиції до документу.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Останні десять років передові країни світу інвестують сотні мільярдів доларів у розробку технологій штучного інтелекту (машинне навчання, комп'ютерний зір, обробка природної мови). Штучний інтелект розвивається і в Україні. Кілька компаній в сфері ШІ з українським корінням вже придбали міжнародні корпорації, такі як Snap, Google, Rakuten", - відзначило Міністерство цифрової трансформації в Telegram.

  • Раніше команда Kyiv Smart City опублікувала документ, який визначає політику і принципи впровадження технологій штучного інтелекту в Києві. За оцінками PwC, до 2030 року ШІ може принести світовій економіці $15,7 трлн, відзначили в Kyiv Smart City.

Читайте російською: Минцифра вынесло на обсуждение концепцию развития ИИ в Украине

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проєкт"Новий старт" після ковіду: Шлях Максима Гладченка, який мріє одягати національні збірні