RU

Мінцифра запустило онлайн-сервіс для вступу іноземців до українських вишів

16.06.2021, 18:44
Мінцифра запустило онлайн-сервіс для вступу іноземців до українських вишів - Фото
Фото: depositphotos.com

Міністерство цифрової трансформації спільно з МОН запускають єдину міжвідомчу платформу та е-кабінет для іноземних абітурієнтів для вступу до українських університетів,  повідомляє Мінцифри.

В Україні навчаються понад 76 000 іноземних студентів зі 155 країн світу. Однак процес вступу для таких студентів має багато перешкод. Система в Україні настільки складна, що іноземному абітурієнту легше знайти посередника для подання документів або іншу країну для навчання, кажуть у відомстві.

Відтепер іноземні абітурієнти зможуть подавати необхідну інформацію для вступу онлайн. Після розгляду поданих заяв іноземці зможуть отримати опис освітнього пропозиції – офера на навчання. А в разі його підтвердження – електронне запрошення на навчання або стажування в Україні.

Підписуйтесь на LIGA.Tech у Facebook: головні новини про технології

Надання запрошення може вимагати узгодження компетентних органів, це також буде відбуватися в електронній системі. Після цього абітурієнт зможе подати документи на оформлення візи. Іноземець зможе промоніторити весь процес обробки його документів на платформі і побачити прийняте рішення про надання візи.

Також така система спростить проходження кордону: працівник прикордонної служби побачить у своїй системі е-запрошення іноземця і перевірить його дійсність. Прикордоннику більше не потрібно буде перевіряти достовірність паперових листів від установ, а студенту – надавати додаткові відомості.

  • У Мінцифрі розповіли, що з 17 червня під час повернення з-за кордону застосунок "Вдома" встановлювати не потрібно.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини