RU

Мінцифра запустила сайт для заявок на підключення ОТГ до інтернету

14.04.2021, 13:46
Мінцифра запустила сайт для заявок на підключення ОТГ до інтернету - Фото
Фото: unsplash.com

Міністерство цифрової трансформації запустило сайт, на якому глави ОТГ можуть подати заявку на підключення їх громад до інтернету. Про це повідомляється на сайті відомства.

У цьому році на підключення до оптичного інтернету 3 000 сіл держава витратить 500 млн грн. Щоб розподілити кошти прозоро і ефективно, Мінцифра розробила окремий майданчик, на якому буде здійснюватися попередній збір заявок від голів громад.

На цьому сайті глави ОТГ зможуть дізнатися, як подати заявку на участь у відборі, а всі інші громадяни про те, які цілі і можливості проєкту, що необхідно для отримання громадами субвенції, як діяти жителям громади, щоб отримати доступ до інтернету і на якому етапі знаходиться проєкт.

Крім того, жителі громад можуть перевірити інформацію Мінцифри про наявність чи відсутність оптичних мереж в їхньому селі, і в разі виявлення розбіжностей з реальними даними – повідомити про це відомству.

"Ми будуємо цифрову державу, а швидкісний інтернет – її фундамент. Вже через 3 роки 95% українців зможуть користуватися швидкісним інтернетом 24/7. На цьому шляху проєкт "Інтернет-субвенція"  – значний крок", – зазначив заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку цифрової інфраструктури Олександр Шелест.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Facebook: головні новини про технології

Інформація на платформі оновлюється в режимі реального часу: станом на зараз попередні заявки вже оформили 648 громад щодо 4240 сіл і 14 441 об'єктів соціальної інфраструктури – шкіл, дитячих садків, бібліотек, лікарень.

У Мінцифри просять українців і глав ОТГ активізуватися, щоб не упустити шанс отримати оптичний інтернет в своїх селах вже в цьому році. "Адже інтернет – це не тільки спілкування з рідними і друзями, але й розвиток населених пунктів і віддалена робота або навчання, що безцінно в умовах пандемії COVID-19", – додав Андрій Набок, керівник експертної групи з розвитку фіксованого інтернету Мінцифри.

Проєкт Постанови Кабінету Міністрів, якою врегулюється порядок та умови надання субвенції, вже на розгляді в уряді. Одразу після його прийняття відкриється офіційний збір заявок, який триватиме 10 днів, про що Мінцифра сповістить попередньо зареєстровані ОТГ.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини