Мінкультури хоче оцифрувати українську музичну спадщину

Мінкультури хоче оцифрувати українську музичну спадщину - Фото
Фото: depositphotos.com
13.02.2020, 15:57

Творіння українських композиторів можуть зникнути, так як зберігаються на папері. Мінкультури хоче зробити цифрову копію їх робіт

Міністерство культури, молоді та спорту планує провести оцифрування української музичної спадщини. Проект допоможе реалізуватися Міністерство цифрової трансформації, повідомляє прес-служба.

Заступник міністра культури, молоді та спорту Ірина Подоляк розповіла, що в Україні відсутній публічно доступний ресурс, на якому була б зібрана музика українських композиторів ХХ століття і творіння наших сучасників.

"Ми хочемо створити таку платформу, щоб зробити це все доступним для диригентів, музикантів, вчених, щоб твори українських композиторів виконувалися на сценах України та світу, використовувалися під час навчання дітей в художніх школах або у вищій школі", - розповіла Подоляк.

Зараз нотні фонди в бібліотеках знаходяться переважно в паперовому вигляді, а деякі і в рукописному. Деякі існують в одному або двох примірниках. Через це вони недоступні тим, кому потрібні. Також папір зношується, і існує ризик втратити цю спадщину назавжди.

Вирішенням проблеми може стати переведення паперових видань у цифровий формат - шляхом як сканування, так і комп’ютерного набору партитур і партій.

  • Восени 2019 року запустили соціальну ініціативу з оцифрування пам'яток архітектури, щоб врятувати старі об'єкти. Проект реалізовують 3D-скануванням за допомогою технології лазерного зчитування.
  • У серпні 2019 року офіс культурних інновацій повідомив, що хоче повністю оцифрувати культурну спадщину країни. Таким чином в Офісі хочуть реалізувати принцип "Культура в смартфоні": кожен український музей, галерея, театр або інша культурна інституція повинні на 100% бути доступними в смартфоні.

Популярне