RU

Мінекономіки спростило правила імміграції для іноземних IT-фахівців

29.09.2020, 14:33
Мінекономіки спростило правила імміграції для іноземних IT-фахівців - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України оприлюднило зміни до наказу від 19 березня, в якому спрощується процедура імміграції для іноземних IT-фахівців. Цей документ оприлюднено на сайті Офісу ефективного регулювання (BRDO).

Нові зміни розширюють перелік професій з 10 до 23, представники яких мають право на отримання дозволу на міграцію.

Також зміни встановлюють комбінації обов'язкових і додаткових вимог, замість обов'язкової вимоги вищої освіти за спеціальністю.

Вимоги до досвіду роботи зменшені з семи до трьох років, встановлюється невичерпний перелік документів, які можуть підтверджувати досвід роботи. Також встановлюється розмір квот не для професії, а для категорії професій.

"Очевидно, що зміни, викладені вище, в загальному покращують умови релокації для іноземних фахівців, які хочуть працювати в Україні. Однак на шляху до ефективної процедури потрібно ще здійснити кілька кроків. В першу чергу, Державна міграційна служба повинна істотно скоротити терміни на перевірку документів іноземців та почати оприлюднювати онлайн актуальну інформацію про кількість наданих дозволів за квотою висококваліфікованих фахівців і про кількість поданих заяв",  наголошується в заяві BRDO.

За даними Офісу ефективного регулювання, загальний термін розгляду документів не повинен перевищувати 10 календарних тижнів, а зараз це займає 9-12 місяців.

  • У серпні Мінціфри запропонувало 5000 квот для IT-фахівців і спростило в'їзд для білоруських айтішників.
  • 3 вересня президент України Володимир Зеленський доручив уряду вдосконалити процедуру отримання дозволу на імміграцію в Україну для іноземних IT-фахівців.
  • 4 вересня Міністерство цифрової трансформації запустило інформаційний портал для білоруських IT-фахівців, які переїжджають в Україну.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Сергей Чигирь
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини