Microsoft заявляє, що знешкодила найбільшу хакерську мережу з Росії

11.03.2020, 11:54
Microsoft заявляє, що знешкодила найбільшу хакерську мережу з Росії - Фото
Фото: pixabay.com

Microsoft спільно з партнерами з 35 країн зупинили роботу найбільшого в світі ботнета під назвою Necurs. Він інфікував понад дев'ять мільйонів комп'ютерів, а робота над його руйнуванням велася вісім років, повідомляє блог компанії.

Вперше ботнет Necurs фахівці підрозділу цифрових злочинів Microsoft Digital Crimes Unit помітили в 2012 році. Він використовувався для поширення декількох типів шкідливих програм, включаючи відомий банківський троян GameOver Zeus. За даними Microsoft, Necurs управляється з Росії.

Мережа Necurs також була однією з найбільших із розповсюдження електронної спам-пошти. За 58 днів, коли проводилося розслідування, комп'ютери з цього ботнету розіслали 3,8 млн спам-листів понад 40,6 млн жертв. Ботнет також використовувався для атаки інших комп'ютерів і крадіжки персональних даних користувачів. Власники Necurs ще здавали його в оренду.

Для своєї діяльності Necurs генерував доменні імена. Розгадавши алгоритм їхнього створення, Microsoft з партнерами провели спільну операцію із їхнього блокування. Фахівці заблокували понад 6 млн доменів, які Necurs вже використовував або повинен був створити протягом наступних 25 місяців. Це фактично зруйнувало роботу ботнету.

Ботнет - це мережа заражених комп'ютерів, якою віддалено керує його організатор. Комп'ютери користувачів використовуються для злому інших машин, проведення атак і іншої подібної активності.

Читайте російською: Microsoft заявляет, что обезвредила крупнейшую хакерскую сеть из России

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина