RU

Менше половини пляжів на півдні України придатні для відпочинку

06.06.2012, 17:49
Менше половини пляжів на півдні України придатні для відпочинку - Фото
d0f5d274fa37576fa4842ea0ab29c094.jpg
Всього в поточному оздоровчому сезоні в Криму, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях і Севастополі повинні діяти 1015 пляжів і рекреаційних зон, що мають вихід на узбережжі, з них 957 морських (94,3%) і 58 річкових, у тому числі і в Києві на річці Дніпро.

Як повідомляє прес-служба МОЗ України, станом на 5 червня працювало 400 (39,4%) пляжів - 376 на морському та 24 на річковому узбережжі. Закрито дев'ять пляжів в АР Крим, Миколаївській, Одеськійобластях, решта ще не відкривалася через непідготовленість до сезону й відсутності дозвільних документів.

Так, в Криму налічується 394 пляжі, з них працювало 242 пляжу, чотири пляжі в Ялті закриті на реконструкцію (пляж міський "Сонячний", міський "Золотий", пляжі санаторію "Золотий", ТОВ "Барс"), інші не мають у даний час дозвільних документів. Досліджено 429 проб морської води, відхилень від стандарту не виявлено.

У Донецькій області на даний час працюють вісім пляжів з 27, з них чотири - морських. Решта 19 пляжів ще не відкриті, з них 10 морських в Маріуполі, Новоазовському та Першотравневому районах - через непідготовленість до сезону. Проведено дослідження 22 проб води (10 - морської та 12 - річкової). Відхилення від стандарту за звітний період виявлено у двох пробах морської води на пляжах у Маріуполі (на пляжі судноремонтного заводу й на пляжі готелю "Турист" Приморського району міста). Купання тут заборонено, пляжі знаходяться під наглядом санепідслужби.

У Запорізькій області з 383 пляжів (370 морських і 13 річкових) працюють 64 пляжі, з них 60 морських. Решта пляжів не відкривалася через непідготовленість до оздоровчого сезону. Досліджено 51 проба води (36 морської і 15 річкової). Відхилення від стандарту за звітний період виявлено у чотирьох пробах річкової води з рекреаційної зони в Жовтневому та Ленінському районах Запоріжжя. Заборонено купання, пляжі знаходяться під наглядом санепідслужби.

У Миколаївській області усього під наглядом держсанепідслужби знаходяться 10 пляжів (шість морських і чотири річкових). За звітний період працювало 7 пляжів, з них 6 морських - Коблево-Рибаківська зона, у м. Очаков на Дніпро-Бузькому лимані (міський та дитячий) та один річковий. Закрито три пляжі - "Стрілка" у м. Миколаєві (через невідповідність якості води нормативам); міський пляж у м. Первомайську та міський пляж у м. Нова Одеса (через незадовільний санітарно-технічний стан облаштування території пляжів). Досліджено 11 проб води. Відхилення від стандарту виявлено в одній пробі річкової води (пляж "Стрілка" м. Миколаєва). Заборонено купання, взяті на дослідження повторні проби води, пляжі знаходяться під наглядом санепідслужби.

В Одеській області з 21 діючих пляжів за звітний період працюють 19 морських пляжів Одеси та приморських районів. Закрито два пляжі: морський пляж - "Чорноморка" в Одесі і один річковий пляж у м. Кілії (через незадовільний санітарно-технічний стан облаштування території пляжу). Досліджено 66 проб морської води, відхилень від стандарту не виявлено.

У Херсонській області під наглядом держсанепідслужби знаходиться 161 пляж (145 морських і шість річкових). Працює 41 пляж: 37 морських і 4 річкових), решта не мають дозвільних документів на відкриття. Досліджено 111 проб води (морської - 88, річкової - 23). Відхилень від стандарту за звітний період не виявлено.

У Севастополі за станом на 5 червня працюють всі вісім пляжів (шість пляжів і дві зони рекреації "Любимівка", "Золотий пляж" у Балаклаві). Досліджено 10 проб морської води. Відхилень від стандарту не виявлено.

У Києві на даний момент з 11 пляжів і зон відпочинку, розташованих на Дніпрі, 5 пляжів не мають офіційних дозволів на відкриття. Офіційно відкриті й мають паспорти 6 пляжів - "Дитячий" у Гідропарку, "Венеція", "Молодіжний", "Веселка", "Тельбін" на озерах у Дніпровському районі, "Чорторий" у парку Дружби народів Деснянського району.

Станом на 5 червня, відкриті без дозволу "Передмістна слобідка", "Центральний", "Золотий" у Дніпровському районі, "Вербний" на оз. Вербна, "Пуща-Водиця" 5-7 лінія ставок на р. Горенка (Оболонський р-н). Досліджено 44 проби річкової води. Відхилення від стандарту виявлено в 10 пробах річкової води (пляжі "Золотий", "Венеція", "Молодіжний", "Райдужний" і "Тельбін" в Дніпровському районі). Заборонено купання, пляжі знаходяться під наглядом санепідслужби.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини