RU

Менше половини людей носять маски правильно: дослідження на прикладі Бразилії

30.06.2020, 14:19
Менше половини людей носять маски правильно: дослідження на прикладі Бразилії - Фото
Правильне й неправильне носіння маски (фото – прес-служба президента)

Близько 40% людей, які носять маски через епідеміологічний режим боротьби з коронавірусною інфекцією, роблять це неправильно: не закривають ніс, із поганим приляганням маски, а то й зовсім на підборідді. Про це йдеться в дослідженні бразильських вчених, препринт якого викладено на medRxiv.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Дослідники задалися питанням: наскільки правильно люди носять маски і чи носять узагалі. Протягом години щодня 17, 18 і 19 червня студенти медвузів виходили на певні точки в п'яти містах столичного регіону Байшада Сантіста і вели статистичні спостереження. Всього в дослідження потрапили 12 588 осіб.

Незважаючи на те, що це густонаселений регіон із високим ступенем ризику, що сильно постраждав від COVID-19, тільки 45,1% осіб правильно носили маски, а 15,5% не використали їх взагалі. Решта 39,4% використовували маски неправильно. Як відзначають вчені, це майже настільки ж небезпечно, як відсутність маски взагалі. Це, пишуть автори, "свідчить про найгірший сценарій, коли такі люди вважають, що вони захищені, а це не так".

Читайте також: У Німеччині оцінили ефективність обов'язкового маскового режиму при коронавірусі

Вчені підкреслюють: вводячи масковий режим, влада "не повинна вважати, що люди будуть правильно їх носити", і перш ніж переходити до пом'якшення карантинів, "потрібно переконатися, що суспільство змінило поведінку".

"ВІЛ навчив нас, як важко уникнути ризику за допомогою лише однієї зміни в поведінці - використання презерватива", - додали вони і резюмували: вкрай важливо постійно вчити людей правильно користуватися масками і пояснювати, чому від цього залежить життя.

За деякими математичними моделями, більше 80% людей мають правильно носити маску для ефективної боротьби зі спалахами COVID-19.

Читайте також: "Ефективність величезна". Науковці довели користь від носіння масок - дослідження

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини