RU

Менше домашніх завдань і гаджети: МОЗ змінює норми для шкіл

31.08.2018, 17:54
Менше домашніх завдань і гаджети: МОЗ змінює норми для шкіл - Фото
Фото: depositphotos.com

Міністерство охорони здоров'я пропонує змінити всы санітарні норми, які регулюють питання навчання в школах. Відповідний проект підготував МОЗ, повідомляє прес-служба відомства.

Зміни представлені для громадського обговорення.

Так, згідно з проектом, експерти пропонують скоротити тривалість виконання домашніх завдань. Для школярів 3-9 класів - не більше однієї години в день і 1,5 години в 10-12 класах. Для першокласників та учнів другого класу домашні завдання взагалі не рекомендовані.

Шаблонної відстані між партами не буде, а для 1-4 класів рекомендується облаштувати в навчальних приміщеннях місця для відпочинку та ігор.

Крім того, в навчальному процесі вітаються інтерактивні дошки, мультимедійні технології та гаджети з інтернетом для вчителів. Для релаксації після застосування різних технологій МОЗ передбачив фізкультхвилинки, гімнастику для очей і фізичні вправи в кінці уроку.

Меню шкільних їдалень повинні включати, як мінімум, чотири страви, а калорійність обіду повинна становити близько 30% від добової потреби дитини в енергії. Також чітко визначено максимально допустиму кількість цукру і солі для різних страв.

30 серпня МОЗ рекомендував не проводити шкільні лінійки - вони небезпечні для здоров'я дітей.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини