RU

Медреформа: в МОЗ розповіли про майбутнє швидкої допомоги

22.08.2019, 10:45
Медреформа: в МОЗ розповіли про майбутнє швидкої допомоги - Фото
Фото: LIGA.net

У 2025 році МОЗ планує укомплектувати всі бригади швидкої допомоги парамедиками, повідомила прес-служба міністерства.

За планами МОЗ, до 2025 року будуть працювати лікарські та фельдшерські бригади екстреної медичної допомоги, а також бригади парамедиків.

У 2025 році склад всіх бригад планується привести до єдиного стандарту. Все фельдшери і медсестри, які зараз працюють в бригадах швидкої допомоги, повинні пройти перенавчання і отримати кваліфікацію "парамедик", а водії - кваліфікацію "екстрений медичний технік".

Парамедик, пояснили в Міністерстві охорони здоров'я, це фахівець, який надає рятувальні медичні послуги за сучасними стандартами на долікарняному етапі і своєчасно транспортує потерпілого в лікарню. Екстрений медичний технік - людина без медичної освіти, яка отримала спеціальну підготовку, щоб допомагати лікарям і парамедикам надавати допомогу пацієнтові.

Для посилення бригад у подальшому також залучатимуть лікарів невідкладної медицини, стажистів, студентів та інтернів.

  • Наприкінці грудня минулого року в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла про підсумки медреформи за 2018 рік і подальші плани.
  • 14 серпня Супрун зустрічалася з президентом Володимиром Зеленським, обговорювали продовження медичної реформи.
  • У той же день глави МОЗ і міністерства освіти зробили спільну заяву про те, що діти без щеплень не будуть вчитися в школах і дитячих садах разом з іншими дітьми.
Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини