RU

Медики з'ясували, чи підвищують препарати для "сердечників" ризики при COVID-19

09.11.2020, 11:33
Медики з'ясували, чи підвищують препарати для
Ілюстративне фото: unsplash.com

Висловлені в перші місяці пандемії коронавірусу побоювання, що препарати, які використовують люди із серцево-судинними захворюваннями, гіпертонією і діабетом, можуть призводити до погіршення прогнозу при COVID-19, безпідставні. Про це пишуть іспанські кардіологи.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Багато пацієнтів із такими захворюваннями постійно, часто довічно, приймають статини, а також препарати, що пригнічують роботу ферменту АСЕ. Вірус, як відомо, використовує "споріднений" йому АСЕ2 для проникнення до клітини. Були побоювання, що ліки, які пригнічують АСЕ, можуть підвищувати кількість АСЕ2 на мембрані клітин і, як наслідок, сприйнятливість організму до SARS-CoV-2.

Таким думкам опонували: нібито протизапальний ефект цих препаратів нівелює негативні моменти і може бути навіть корисним при коронавірусі. Більш того, деякі писали, що статини нібито можуть безпосередньо зв'язуватися з основним ферментом вірусу і блокувати його.

ДОВІДКА. Ліки-статини знижують виробництво "шкідливого" холестерину і його вміст у крові. Тобто, знижують ризики отримати важкий перебіг ССЗ і смертність від нього.

Іспанські медики ретроспективно перевірили 2157 пацієнтів, госпіталізованих із березня до травня (1234 чоловіка, 923 жінки, вік від 54 до 78 років). 353 людини за період дослідження померли. Статини приймав 581, і 336 продовжили це робити при коронавірусній хворобі. Ті, хто приймав статини, були на 11 років старше і мали значно більше супутніх захворювань, ніж ті, хто не приймав їх.

Читайте також: Як з імунітетом до COVID-19 у тих, хто перехворів на початку пандемії. Вчені дали відповідь

З'ясувалося, що ризик смерті від COVID-19 у тих, хто лікується цими препаратами, був навіть нижчим – аж до 22-25%. Тобто лікування статинами не тільки не погіршує розвиток COVID-19, але і значно знижує смертність, заявили дослідники.

Раніше в США також відстежували вплив статинів на перебіг COVID-19 і смертність від цієї хвороби: там виявили, що препарати корисні, а ось зв'язок тяжкості коронавірусного захворювання з інгібіторами ACE не знайшли.

Читайте також: Виявлений "помічник" коронавірусу в організмі людини – вже третій: дослідження

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини