RU

Медичній реформі заважає бюрократія - Квіташвілі

22.04.2015, 12:15
Медичній реформі заважає бюрократія - Квіташвілі - Фото
e6df9ecd54ef1ef49161501102dcddbd.jpg
Прискорити медичну реформу в Україні допоможе, зокрема, єдиний закон про охорону здоров'я, який узагальнить десятки окремих. Такий підхід вважає ефективним глава МОЗ Олександр Квіташвілі, передає його слова видання Новое время.

"Заважає бюрократія, - поскаржився міністр. - Дуже складно приймати швидкі рішення і, найголовніше, швидко їх впроваджувати. В законодавчому полі дуже багато законів, і я думаю, багато непотрібних, які регулюють вузькі напрямки. Ще проблеми різних підзаконних актів, регуляцій, які треба проводити через Кабмін. Все це уповільнює процеси. Необхідно все узагальнювати в один закон з охорони здоров'я, а не плодити десятки окремих".

Крім того, на думку керівника Міністерства охорони здоров'я, необхідно "розвантажувати" систему підзаконних актів, інакше процес реформ затягнеться на невизначений час.

"Великі зміни починаються з розвантаження всієї системи. Інакше навіть прийняті рішення втілюються в життя дуже повільно і не дають можливості швидко зреагувати і відкоригувати щось в процесі впровадження. Система дуже неповоротка", - зазначив Квіташвілі.

Разом з тим, на думку грузинського представника в українському уряді, є ентузіазм не зупинятися на шляху реформ, так як надихає величезне бажання людей і суспільства "щось змінити".

"Є політична підтримка. Надихає те, що минулого року Україна довела, що вона не є пострадянською країною, довела, що тут європейське суспільство - українці поділяють ті ж цінності, що і весь цивілізований світ. Це дає стимул, щоб розвиватися далі", - сказав він.

Нагадаємо, на початку квітня в МОЗ почалася повна реорганізація, причому з її початком заяву про звільнення написали чотири співробітники відомства, в тому числі заступник міністра Альона Терещенко.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини