RU

Майже для половини громадян України рідна мова - українська

07.09.2011, 07:25
Майже для половини громадян України рідна мова - українська - Фото
0b9a1f396e83724b6dc1d34a7013fad6.jpg

Майже для половини громадян України рідна мова - українська

Практично для половини (47%) жителів України, основною мовою спілкування в сім'ю-вдома є українська мова. Про це свідчать результати опитування, проведеного компанією Research & Branding Group.

Згідно з опитуванням, російською мовою в сім'ї/вдома спілкуються (37%) жителів країни. У рівній мірі російською і українською спілкуються (15%) українців.

У регіональному розрізі в сім'ї/вдома перевагу українській мові віддають переважна більшість жителів Західної України (95%) і дві третини жителів Центральної України (60%). Тоді як російській мові в спілкуванні в сім'ї/вдома віддають перевагу більше двох третин жителів південного сходу України (66%).

На роботі/за місцем навчання переважно українською мовою спілкуються 45% жителів країни, російською мовою - 35% українців. Двомовними є (18%) опитаних респондентів.

У регіональному розрізі на роботі/за місцем навчання українською мовою спілкуються переважна більшість жителів Західної України (93%) і більше половини жителів Центральної України (54%). Тоді як жителі Південно-Східної України на роботі/за місцем навчання частіше користуються російською мовою (63%).

Думки українців розділилися практично порівну відносно вибору державної мови: за українську мову як єдину державну на сьогоднішній день виступає 48% українців, а за дві державних мови (українську і російську) - 49% українців.

У регіональному розрізі число прихильників єдиної державної мови (української) переважає на Заході (88%) і в Центрі (65%) країни, а прихильники двомовності представляють переважно південний схід України (76%).

Опитування було проведено в період з 12 по 22 серпня 2011 року Збір інформації проводився методом особистого інтерв'ю в 24-х областях України і АР Крим. Респонденти відбиралися по квотній вибірці, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статі і віку. Об'єм вибіркової сукупності становив 2075 чоловік. Очікувана середня помилка вибірки складає +-2,2%.

Двомовність - за і проти: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини