RU

Майже 1800 українців за кордоном просять МЗС допомогти повернутися в Україну

16.03.2020, 17:09
Майже 1800 українців за кордоном просять МЗС допомогти повернутися в Україну - Фото
Посилений контроль на кордоні України (Фото: прес-служба ДПСУ)

Майже 1800 українців за кордоном звернулися за допомогою до посольств та консульств, щоб повернутися в Україну. Про це сьогодні на брифінгу заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

"У нас офіційно в посольствах і консульствах зареєструвалися тисяча сімсот дев'яносто одна людина, які попросили допомогти їм виїхати з країн їх перебування", - повідомив він. За його словами, зараз уряд складає повну картину, де перебувають українці за кордоном і аналізує, як допомогти їм повернутися додому. Йдеться про модель, що дозволяє вивозити людей літаком.

Також ведуться переговори про транзит українських громадян, які застрягли на кордонах європейських країн. Планується збирати людей у групи - наприклад, в одну групу бажаючих залишити Іспанію і Португалію.

Кулеба зазначив, що з лайнера Grand Princess сьогодні повертаються 35 членів екіпажу, яким до цього судновласник забороняв залишати судно.

Говорячи про туристів в Єгипті, Кулеба повідомив, що в Шарм-ель-Шейх прибув український консул, щоб сформувати цілісну картину, хто де знаходиться. "Туроператори, які так героїчно звезли людей до Єгипту, зокрема й за останні дні, повинні повернути громадян назад. Мінінфраструктури буде з ними працювати, щоб знаходити для них спеціальну модель... Але не вдасться туроператорам перекласти цей тягар повністю на державу. Ми будемо всім допомагати, і проблему українців в Єгипті будемо вирішувати спільно з тими, хто цю проблему створив", - підкреслив міністр.

  • Учора повідомлялося, що українських туристів у Єгипті закрили на карантин.
  • Сьогодні в ДПСУ заявили, що українські туристи з Єгипту повинні самі планувати повернення додому.
  • Всі новини про коронавірус в Україні та світі - в нашій хроніці.

Читайте також: Жертви коронавірусу є - бізнес втрачає мільйони. Постраждають навіть Ахметов і Коломойський

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини