RU

Математики дали надію даними про колективний імунітет проти коронавірусу

24.06.2020, 15:07
Математики дали надію даними про колективний імунітет проти коронавірусу - Фото
Фото: pixabay.com

Математичне моделювання показало, що колективний імунітет проти нового коронавірусу може почати пригнічувати пандемію при 43%  населення, яке перехворіло. Це менше, ніж минулі оцінки, йдеться у статті з журналу Science; коротко про неї  пише прес-служба Ноттінгемського університету.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Раніше більшість науковців погоджувалися, що популяційний імунітет при коронавірусі почне проявлятися при 60% (інші оцінки - до 70%) тих, хто перехворів  або вакцинувався, серед населення.

Математики з Ноттінгемського і Стокгольмського університетів застосували новий багатофакторний метод оцінки розвитку такого імунітету і з'ясували, що він не корелює з віковими групами, але прямо пов'язаний із підвищеною соцактивністю.

"Чим більше соціально активних людей, тим більша ймовірність того, що вони будуть заражені (ніж менш соціально активні), і вони також із більшою ймовірністю заразять людей, якщо самі будуть заражені. Отже, поріг колективного імунітету нижчий, коли імунітет викликано поширенням захворювання, а не вакцинацією", - пояснили в статті.

ДОВІДКА. Колективний імунітет - це ефект перешкоджання поширенню інфекції в популяції через те, що її частина вже перехворіла й отримала особистий імунітет, або була вакцинована. Тобто, патоген не в змозі передаватися достатньому числу людей, щоб ішов розвиток епідемії, або спалах зовсім затухає - як це було, наприклад, із першим SARS. Залежить також від заразності інфекції. Для кору, наприклад, колективний імунітет проявляється при показниках не менше 90%.


"Показник у 43% слід інтерпретувати як ілюстрацію, а не точне значення або найкращу оцінку", - застерегли автори.

Станом на середину червня більше 10 вакцин-кандидатів проти коронавірусу SARS-CoV-2 проходять клінічні випробування.

  • Наприкінці 2019-го в Ухані (КНР) почався спалах захворювання COVID-19: її викликає коронавірус SARS-CoV-2.
    У березні ВООЗ оголосила пандемію.
  • У середині травня дослідження показали, що у Франції перехворіло 4,4% населення, в Іспанії - близько 5%, а для колективного імунітету потрібно не менше 65% (на думку вчених з Інституту ім. Пастера й Інституту здоров'я ім. Карлоса ІІІ).
  • Сьогодні, 24 червня, в Києві дозволили роботу кінотеатрів: вони були закриті від 12 березня.
  • LIGA.net  веде хроніку, в якій зібрано головні новини про вірус.

Читайте також: У Британії стурбовані довгостроковими наслідками у тих, хто перехворів на коронавірус

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини