RU

Масниця: на четвертий день починається "розгуляй"

03.03.2011, 10:35

Четвер день Масляного тижня відомий як "широкий" або "розгуляй". З цього дня Масниця починається у всю потужність - народ вдається у справжній розгул на широку ногу, влаштовуючи кулачні бої, наряджаючись у маскарадні костюми, котячись по селу і проганяючи зиму.

На четвер припадала якраз середина ігор і веселощів. Саме цього дня проходили масляничні кулачні бої або, як їх називали, кулачки, які беруть свій початок із Древньої Русі. Були у цих іграх і свої суворі правила. Не можна було, наприклад, на Масницю бити лежачого або вдвох нападати на одного, також не можна було бити нижче пояса або по потилиці. Битися можна було тільки "стінка на стінку" або "один на одного". За порушення зазначених правил загрожувало покарання.

Катання по вулицях цього дня мало своє значення - котячись на конях "по сонечку", тобто, за годинниковою стрілкою навколо села, люди таким чином допомагали сонцю прогнати зиму.

Ще один обряд - прикріпити до величезних саней стовп, прив'язати на нього колесо, а на колесо посадити мужика - балагура і витівника з вином і калачами. Услід за цим "поїздом" з піснями тягнувся народ.

Також цього дня починали возити по дворах опудало Масниці і колядувати. Наряджені дітки ходили від дому до дому і співали: "Тринці-бринці, печіть млинці!", випрошуючи таким чином собі пригощання на святковий вечір.

Детальніше про це та інші святкові дні - у проекті ЛІГА.Досьє >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини