Машина звільнила співробітника: люди не змогли їй перешкодити

21.06.2018, 13:24
Машина звільнила співробітника: люди не змогли їй перешкодити - Фото
Ілюстративне фото: iStock/Global Images Ukraine

Через людський фактор контракт з працівником забули продовжити, тому система вирішила його звільнити

Американський розробник ПЗ Ібрагім Діалло розповів, як комп'ютерна система звільнила його з компанії, де він працював, і люди ніяк не могли в це втрутитися. Незвичайну історію чоловік повідав в своєму блозі.

В один день карта-пропуск Діалло перестала спрацьовувати при вході в офіс, так само раптово відключеним виявився робочий аккаунт айтішника. Рекрутер схвильовано повідомила Діалло, що отримала лист про його звільнення. Менеджер співробітника була здивована, оскільки нічого про це не знала. Контракт з Діалло був розірваний 1 березня 2017 року, хоча повинен був діяти ще майже 10 місяців. Ні менеджер, ні директор компанії не розуміли, що відбувається, але нічого не могли вдіяти.

Незабаром розгадка була знайдена. У момент працевлаштування айтішника в компанії був перехідний період, і менеджер повинен був переукласти контракт з Діалло, але був звільнений і, ймовірно, не став цим займатися. Контракт закінчився, і система самостійно звільнила співробітника. Далі машина розпорядилася заблокувати пропуск Діалло, відключити його робочий аккаунт і т. д. - процес неможливо було зупинити.

У квітні 2018 року керівник компаній SpaceX і Tesla, мільярдер Ілон Маск заявив, що штучний інтелект, створений авторитарними урядами, може стати безсмертним диктатором, від якого ніхто не зможе врятуватися.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Как хорошо ты знаешь политическую кухню Николаева? Восемь вопросов с призами