RU

Міністерство Табачника не визнає звинувачень Києво-Могилянки

04.01.2013, 18:00
Міністерство Табачника не визнає звинувачень Києво-Могилянки - Фото
bf45a61d7902871eda0268cadae6a8fc.jpg
Судовий позов Національного університету Києво-Могилянська академія з приводу "перехресного вступу" на магістерські програми не має під собою правових підстав. Про це йдеться в роз'ясненні Міністерства освіти і науки, молоді та спорту у відповідь на звернення президента НаУКМА Сергія Квіта.

Як повідомляє прес-служба міністерства, ч.2 ст.6 закону про вищу освіту вимагає, щоб підготовка фахівців з вищою освітою рівня молодшого спеціаліста, бакалавра, спеціаліста та магістра здійснювалася східчасто.

Програма підготовки спеціаліста (магістра) затверджена постановою Кабміну від 20 січня 1998 року, йдеться у повідомленні. Згідно з цим положенням, отримання вищої освіти за спеціальністю та присвоєння особі кваліфікації спеціаліста (магістра) можливо тільки на базі відповідної освітньо-професійної програми підготовки бакалавра або спеціаліста. "Іншими словами, неможливо підготувати з бакалавра філології магістра з атомної енергетики", - пояснили в міністерстві
Дмитра Табачника.

Нагадаємо, Києво-Могилянська академія подала до Окружного адміністративного суду Києва судовий позов до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, яке намагається скасувати в Могилянці "перехресний вступ" на магістерські програми. "Цей абсурдний підхід заперечує існуючу в Єдиному європейському просторі вищої освіти і в Росії стратегію мобільності та міждисциплінарності, негативно впливаючи на організацію навчального процесу та якість вищої освіти. Тобто ніде в світі, окрім України, при вступі на певну магістерську програму у абітурієнтів ніхто не запитує, який бакалаврський диплом вони отримали. Потрібно просто успішно скласти вступні іспити", - зазначили в академії.

Києво-Могилянська академія розглядає вимогу Міносвіти України скасувати "перехресний вступ" на магістерські програми як посягання на могилянську систему Liberal Arts Education (вільного творчого навчання), коли студенти самі формують траєкторію навчання. "Дмитро Табачник продовжує політику самоізоляції, вводячи казармену уніфікацію вищої освіти в Україні", - вважають в НаУКМА.

Досьє на Дмитра Табачника

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини