RU

Мінінфраструктури хоче штрафувати водіїв разом з ДАІ

30.07.2012, 09:30
Мінінфраструктури хоче штрафувати водіїв разом з ДАІ - Фото
d5c75da9ceb2c37579a66546ef5f7477.jpg
З наступного року у даівців на дорогах можуть з'явитися помічники: Мінінфраструктури (МІУ) пропонує дати більше прав співробітникам своєї Держінспекції з безпеки на наземному транспорті. Зокрема, вони зможуть складати протоколи про порушення водіями закону "Про автотранспорт" - це стосується тільки таксистів, далекобійників, водіїв автобусів і інших перевізників, - передає газета Сегодня.

"Держінспекція МІУ не збирається підміняти пости ДАІ, а стане працювати спільно з ними, - розповіли в Мініфраструктури. - В компетенцію інспекторів МІУ входитиме перевірка не всіх водіїв поспіль, а тільки ліцензованих перевізників: які перевозять комерційні вантажі або пасажирів".

Для тих, хто управляє особистим легковиком або іншим транспортом (вантажівкою), за допомогою якого людина не заробляє гроші, а наприклад, везе зі свого поля солому, нічого не зміниться. Документи перевірять також у водіїв, які везуть нестандартні комерційні вантажі (трактори, екскаватори, крани, сільгоспмашини). Всі вони зобов'язані мати спецліцензії на перевезення, які видає МІУ. Якщо документи не в порядку, планується, що представник МІУ отримає право накладати штраф за порушення закону "Про автотранспорт".

Поки це тільки пропозиції, які обговорять на рівні двох міністерств, потім винесуть загальні напрацювання на Кабмін. І вже уряд подасть законопроект про зміну низки законів, зокрема "Про автотранспорт", в Адмінкодекс. Терміни поки не називають, але, очікується, що законопроект з'явиться вже в нинішньому році.

"У нас щосили обговорюють цю новину. Схоже, що нова служба буде нас дублювати: ми й так перевіряємо документи на вантаж і дивимося, наскільки втомився водій, щоб вести авто", - неофіційно говорять пересічні даівці. Також вони зізнаються, що в такому випадку від них піде частина лівих заробітків, тому як перевізники - ласий куш. Офіційно в ДАІ про нових помічників говорять коротко. "Ми можемо залучати їх для спільних операцій", - сказав заступник начальника Управління ДАІ Володимир Резніков.

Перевізники ж вважають, що ноу-хау - палиця з двома кінцями. "Можливо, ця інспекція не буде чіплятися як ДАІ, але, швидше за все, доведеться платити і тим, і тим", - сказав представник однієї з великих компаній-перевізників.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини