RU

Міліція шукала "жучки" в оселі журналіста за допомогою ліхтариків

08.01.2013, 11:57
Міліція шукала
Тарас Зозулинський (фото - Facebook)
Слідчі дії в квартирі львівського журналіста Тараса Зозулинського з пошуку прослуховуючих пристроїв продовжились з 17:20 понеділка до опівночі. Слідчо-оперативною групою разом з фахівцями науково-дослідного експертно-криміналістичного центру керував особисто слідчий Галицького РВ міліції Медвідь, - передає газета Експрес.

Видання зазначає, що огляд приміщення і пошук "жучків" в квартирі журналіста були "схожі на формальні дії, які потрібно зробити, щоб відзвітувати перед керівництвом". "Фахівців НДЕКЦ не забезпечили необхідним обладнанням для швидкого виявлення радіоелектронних пристроїв, огляд проводився за допомогою ліхтарика, викруток та ножа і здійснювався виключно руками", - підкреслює газета.

Присутній при слідчих діях адвокат Петро Кравчук зазначив, що після такого огляду квартири міліцією, не можна стверджувати, що в приміщенні немає пристроїв для негласного зняття інформації. "Я на власні очі бачив весь процес. Огляд міліцією проводився візуально, без спеціалізованого обладнання. Тож говорити, що в квартирі журналіста немає "жучків"не можна", - зазначив він.

Сам же Зозулинський не розуміє, чому слідчі дії зайняли стільки часу. "Складалося враження, що слідчі свідомо затягують час, щоб розсіяти увагу присутніх. Адже за допомогою спецтехніки "жучки" можна виявити за лічені хвилини. А все, що відбувалося, було більше схоже на виставу. Не виключаю, що пристрої не шукали, а вилучали, так як простежити за всіма учасниками оперативної групи було неможливо", - резюмував він.

Під час слідчих дій Медвідь попросив журналіста вийти з квартири на сходову клітку. Під час розмови міліціонер зазначив: "Значить, дивися. Нам потрібен пристрій. І ви (редакція газети Експрес) повинні його завтра вранці привезти мені в райвідділ. Я вам Тарас, пояснюю це так, дружньо. Ви там самі переконаєте редакторів. Якщо ви добровільно не привезете мені вранці пристрій - буде наступне: міліція буде брати постанову слідчого судді вже не на вилучення пристрою або огляд редакції, а санкцію на обшук. Потім перевернемо з ніг на голову всю редакцію газети Експрес. Розумієте, Тарас? Буде паралізована робота всіх журналістів, там все перевернемо! Вам це потрібно? Ні? Тоді привозите пристрій мені в райвідділ".

Зараз журналісти газети Експрес зібралися на спеціальну нараду, щоб прийняти рішення щодо подальших дій в ситуації, що склалася. Рішення буде оприлюднено найближчим часом.

Нагадаємо, раніше журналіст газети Експрес Тарас Зозулинський виявив у себе вдома підслуховуючий пристрій. Журналіст пов'язує ситуацію з розміщенням підслуховуючих пристроїв у своєму житлі зі своєю професійною діяльністю. "Зараз, зокрема, ми проводимо, я проводжу ряд розслідувань, які стосуються наркоторгівлі. Написали ряд запитів до прокуратури і до СБУ ... Власне, є підозри про можливу причетність працівників міліції до злочинів, пов'язаних з наркоторгівлею", - сказав журналіст. "Це може бути тільки із цим пов'язано, тому що у нас немає ніяких бізнесів, нічого, щоб могло змусити поставити пристрій для прослуховування", - сказав він.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини