RU

Міліція попереджає про шахрайство з "легкими кредитами"

23.08.2013, 12:50
Міліція попереджає про шахрайство з
Фото: mvs.gov.ua
Як повідомляє прес-служба МВС України, останнім часом багато громадян зіткнулися з шахрайськими схемами з надання привабливих кредитів. "Оголошення про швидкі кредити, для яких не потрібна довідка про доходи, розміщуються всюди: на зупинках, у транспорті, біля магазинів - де і привертають увагу широкого кола населення", - розповіли в міліції.

Нещодавно міліція Запоріжжя викрила подібну схему шахрайства. "Якась фірма обіцяла громадянам низькі відсотки і миттєву готівку. Однак, була одна умова: щоб людина отримала позику, потрібно було заповнити анкету і, після її нібито підтвердження службою безпеки товариства з обмеженою відповідальністю, сплатити страховий платіж. Його розмір залежав від суми, яку дана особа бажає отримати у позику, але не менше 975 гривень", - зазначили в МВС.

Коли людина погоджувалася на ці умови при 100% забезпеченні видачі позики в певний день, працівники заповнювали анкету, яку нібито відправляли в головний офіс у Києві. Далі позичальникові необхідно було сплатити страховий платіж. Після цієї оплати залишалося підписати договір з фірмою. Слід зазначити, що спочатку її співробітники давали підписати заяву про те, що позичальникові зрозумілі всі умови договору.

"А надалі все відбувалося за таким сценарієм: громадяни телефонують до установи, запитують про те, коли ж вони отримають свою позику, а секретар ввічливо відповідає, що треба почекати. Але, якщо позивач почне щомісяця виплачувати відсотки по кредиту (невеликі 3-6 %), то ймовірність отримання ним суми необхідного кредиту буде значно вище, а гроші передадуть у банківську установу більш оперативно. При цьому шахраї навіть і не думали виплачувати людині гроші", - підкреслюється в повідомленні.

Якщо людина намагалася повернути свої кошти, сплачені як страховий платіж, йому повідомляли, що кошти вже отримані в Києві і повернути їх неможливо. Також клієнтові пояснювали, що потрібно уважно читати умови укладеного договору.

У результаті слідчих дій, співробітники міліції встановили, що з 2011 року фірмою були обмануті близько 1000 осіб на загальну суму понад 2 мільйони гривень. Також встановлено, що організація ліцензію на проведення фінансових операцій не отримувала.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини