RU

Міліція не вміє застосовувати новий КПК, - омбудсмен Лутковська

20.11.2013, 13:22
Міліція не вміє застосовувати новий КПК, - омбудсмен Лутковська - Фото
Валерія Лутковська
Головними проблемами використання нового Кримінального процесуального кодексу є проблема імплементації та необізнаність у застосуванні його норм усіма учасниками кримінального провадження, особливо міліції. Про це сьогодні на круглому столі, присвяченому річниці набуття чинності КПК, заявила уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Лутковська розповіла, що правоохоронці часто не знають, який закон застосовувати в оперативній діяльності, наприклад, у випадку домашнього насильства: "Про міліцію" - і проникнути в квартиру, щоб припинити загрозу життю її жителів, або КПК - і просити на це дозвіл слідчого судді.

"Мене ця ситуація дуже здивувала... Мало того, що правоохоронна система не готова до застосування нового автомобіля (Лутковська має на увазі КПК , - ред.), так вона ще на цей автомобіль перекладає відповідальність. І це мене дуже турбує - наскільки готова правоохоронна система. Я зараз буду в меншості, але мені здається, що після кількох дуже чітких вказівок керівництва ГПУ, органи прокуратури, принаймні, показали готовність розвиватися і приводити свою практику у відповідність з новим КПК... А от що робити з МВС?" - сказала Лутковська.

Коментуючи проблеми з імплементацією нового КПК, омбудсмен зазначила, що в Україні діють ще як мінімум 18 нормативно-правових актів вторинного законодавства, підзаконних актів, які регулюють питання кримінального провадження у відповідності зі старим КПК.

"Вони не змінені і продовжують регулювати роботу правоохоронних органів. Це треба змінити, інакше правоохоронці не дотягнуть до того рівня, який встановлений нормами нового КПК, тому питання реальної імплементації КПК - це величезне питання ", - зазначила вона. У цілому, характеризуючи новий КПК, Лутковська назвала його революційним документом для національної системи кримінальної юстиції.

Нагадаємо, 13 квітня 2012 року Рада прийняла новий Кримінальний процесуальний кодекс.

Детальніше про норми нового КПК читайте: Сядуть не всі. Що нового в КПК від Януковича

Досьє на Валерію Лутковську
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини