RU

МінЖКГ почало координацію робіт в регіонах, що постраждали від стихії

01.08.2008, 12:10

31 липня в потерпілі від стихії регіони направлено представників Міністерства з питань житлово-комунального господарства України та Мінрегіонбуду для організації та координації робіт з обстеження об'єктів, що постраждали внаслідок стихійного лиха, і визначення обсягів завдвних збитків.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі МінЖКГ, працівники групи Міністерств розробили Рекомендації з проведення обстежень та оформлення актів (обстеження і дефектного акту). З метою ліквідації наслідків стихійного лиха обласні та районні держадміністрації створять робочі групи під керівництвом заступників глав держадміністрацій, до компетенції яких входять питання будівництва, архітектури і житлово-комунального господарства. До складу робочих груп включають фахівців з питань містобудування і будівництва, ЖКГ, технічної інвентаризації, архітектурно-будівельного контролю.

До основних завдань цих робочих груп належать координація та організація роботи з проведення обстеження пошкоджених житлових будинків, об'єктів соціальної сфери та інфраструктури; визначення вартості заподіяної кожному об'єктові шкоди (складання кошторисних розрахунків) та обсягів матеріальних ресурсів, необхідних для його відновлення; визначення обсягів збитків і оформлення звернень щодо виділення коштів для їх ліквідації; моніторинг стану виконання вказаних робіт за затвердженою формою.

У разі необхідності у складі робочої групи будуть створюватися підгрупи з житла, соціальної сфери, комунального господарства тощо. Комісійне обстеження об'єктів, потерпілих від стихійного лиха, здійснюють органи місцевого самоврядування у присутності власника (наймача) об'єкта або організації, яка його обслуговує, відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України.

На житлові будинки або приміщення, господарські споруди, які повністю або частково зруйновано внаслідок стихійного лиха, комісія складає акт обстеження, в якому відзначається необхідність виконання поточного або капітального ремонту або робіт з повного відновлення об'єкту. На основі акту обстеження складається дефектний акт за формою, встановленою додатком 3 до загального листа Держбуду та Держжиткомунгоспу від 24 лютого 2005 року N7/8-134 і N4/3-260. Дефектний акт є підставою для складання відповідних кошторисних розрахунків вартості виконання цих робіт. Вартісні показники у кошторисних розрахунках визначаються відповідно до Правил визначення вартості будівництва (ДБН Д.1.1-1-2000) з урахуванням положень згаданого листа.

Вартість матеріально-технічних ресурсів має прийматися за мінімальними цінами, які існують в регіоні на час складання кошторисного розрахунку. Питання про постачання матеріалами за такими цінами має врегулювати облдержадміністрація. До листа також додаються розрахунки обсягів будівельних матеріалів, необхідних для будівництва та ремонту житла в розрахунку на 1 кв.м загальної площі будівництва (ремонту) будинків, і показники опосередкованої вартості будівництва об'єктів соціального призначення.

Узагальнені облдержадміністрацією обґрунтування згідно з постановою Кабінету Міністрів України N415 від 29 березня 2002 року "Про затвердження Порядку використання коштів резервного фонду бюджету" подаються до центральних органів виконавчої влади (Мінфін, Мінекономіки, Мінрегіонбуд) для прийняття рішення про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини