RU

Мін'юст бореться за рівність чоловіків і жінок

19.01.2010, 16:16

Міністерство юстиції виявило ознаки статевої дискримінації в окремих положеннях Сімейного кодексу України. Про це повідомив Міністр юстиції Микола Оніщук.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Мін'юсту, такі висновки зроблені за результатами гендерно-правової експертизи Сімейного Кодексу, яка була здійснена Міністерством юстиції. Висновок спрямовано на ознайомлення до Верховної Раду і Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту.

На думку Мін'юсту, гендерно-дисбалансованою є частина друга статті 143 Сімейного Кодексу, за якою встановлено, що мати, яка не перебуває у шлюбі, повинна забрати свою дитину з пологового будинку або з іншої організації охорони здоров'я.

Як зазначається у висновку, ця норма не стикується з основними напрямами державної політики щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків.

У Мін'юсті наполягають: батько і мати мають рівні права і обов'язки щодо своїх дітей, а обов'язок саме матері забирати дитину з пологового будинку прямо пов'язана з фактом її перебування у шлюбі, що у свою чергу ставить у залежність від шлюбу і обсягу відповідальності батька.

Проте відповідно до статті 141 Сімейного кодексу України, мати і батько мають рівні права і обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи були вони у шлюбі між собою.

Отже, як зазначається у висновку правової експертизи, положення частини другої статті 143 Сімейного кодексу України фактично суперечить як принципу рівності прав жінок і чоловіків, так і чинному на сьогодні законодавству.

У зв'язку з цим Мін'юст вважає, що частина друга статті 143 Сімейного кодексу України потребує змін до частини закріплення на законодавчому рівні права (обов'язків) чоловіка, який не перебуває у шлюбі з жінкою, яка народила дитину, забрати таку дитину з пологового будинку чи іншої організації охорони здоров'я у тому випадку, якщо його батьківство встановлено, а мати дитини не забрала.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини