RU

Люстраційний комітет просить Авакова продовжити ротацію голів УВС

14.05.2014, 16:52
Люстраційний комітет просить Авакова продовжити ротацію голів УВС - Фото
Єгор Соболєв
Люстраційний комітет рекомендує МВС не припиняти відкритих конкурсів за призначенням керівників обласних відділень міліції. Про ризики по Донецьку та Одесі керівництво МВС попереджали завчасно, зараз у зоні ризику - Полтава, Дніпропетровськ та Чернігів. Про це повідомив на брифінгу глава Люстраційний комітету Єгор Соболєв, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За словами Соболєва , з ініціативи голови МВС Арсена Авакова спільно з Люстраційним комітетом був запущений пілотний проект призначення голів управлінь облміліції на підставі відкритого конкурсу та рішення кадрової комісії МВС за участю громадськості. "Така схема була введена міністром, вона пропрацювала рівно місяць. Вона привела до революційних змін у процедурі призначення. Я сам бачив, як півтисячі громадських активістів Полтавщини зібрали всіх кандидатів на керівника обласного управління міліції і влаштували таке обговорення, що більшість з цих кандидатів були червоного кольору. У них запитували про ті зловживання, жертвами яких ставали знайомі або сусіди, про різні схеми... Хороші результати цих конкурсів були досягнуті на Волині і на Львівщині", - сказав він.

"Як ви знаєте, там дуже розвинене громадянське суспільство, і воно змогло реалізувати ідею відкритого конкурсу... Боюся, що такий успіх і став причиною того, що кадрова комісія МВС не збирається вже четвертий тиждень, і у восьми областях конкурс фактично зупинений, а в половині областей України він не оголошений. Я публічно звертаюся до міністра внутрішніх справ Авакова з проханням обов'язково продовжити підбір нових керівників міліції", - зазначив активіст.

Соболєв зазначив, що небезпечно залишати тих же керівників обласних управлінь міліції, які зараз займають свої пости у Полтавській, Дніпропетровській та Чернігівській областях. "За всіма ознаками, ці люди є потенційними луцюками - це, якщо ви пам'ятаєте, колишній керівник одеської міліції, який фактично зрадив свою країну і допустив одну з найстрашніших трагедій у нашій новітній історії", - сказав він.

Глава Люстраційний комітету підкреслив, що якщо припинити практику відкритих конкурсів, в інших регіонах України можуть повторитися ті події, які відбулися в Донбасі та Одесі. Він зазначив, що громадська комісія при МВС з самого початку наполягала на кадрових перестановках в Донбасі та Одесі.

" І про Пожидаєва, який очолював і продовжує очолювати донецьку міліцію, і про Луцюка, який був звільнений тільки після загибелі десятків людей внаслідок бездіяльності, а в окремих випадках - і в результаті підбурювання міліцією нападів на людей - про всіх них були сигнали з місць про те, що це недостойні люди, готові продати Україну, готові здатися, готові діяти разом з російськими диверсантами. На жаль, МВС вчасно не відреагувало і, на мій погляд, те, що відбувається зараз в Донбасі, це прямий наслідок не лише успіху російських диверсантів, а й неготовність нових посадових осіб по-справжньому очистити міліцію, по-справжньому очистити суди, по-справжньому очистити прокуратуру і по-справжньому очистити СБУ", - додав Соболєв.

На його думку, механізм відкритих конкурсів при подібних призначеннях є безальтернативним.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини