RU

Люди з першою групою крові хворіють на COVID-19 рідше, а з другою і четвертою – важче

19.10.2020, 09:58
Люди з першою групою крові хворіють на COVID-19 рідше, а з другою і четвертою – важче - Фото
Ілюстрація: pixabay.com

Хворі з другою групою крові, ймовірно, статистично схильні до найбільш важкого перебігу COVID-19. Про це свідчать дані дослідження, опублікованого в New England Journal of Medicine.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Це ж припущення висловлювали раніше канадські вчені: вони вивчили дані про 95 тяжкохворих пацієнтів, госпіталізованих до лікарень Ванкувера.

Виявилося, що люди не тільки з другою, а й з четвертою групою крові з більшою ймовірністю потребували штучної вентиляції легенів при COVID-19. На думку вчених, це було пов'язано з більш високим ризиком дисфункції або відмови окремих органів через коронавірус, ніж у людей з кров'ю першої та третьої груп.

Дослідники відзначили, що пацієнти з другою і четвертої групою крові проводили "в середньому помітно більше часу" у відділеннях інтенсивної терапії.

Також аналіз данських гематологів показав, що у людей із першою групою крові шансів заразитися нібито менше через те, що ця когорта – зі зниженою сприйнятливістю до інфекції SARS-CoV-2.

Видання DW зазначає, що результати цих досліджень "матимуть значні наслідки" для вироблення методики лікування атипової пневмонії COVID-19, і не тільки її.

  • У квітні 2020 року вчені Центру з контролю і профілактики захворювань США прийшли до висновку, що симптомів коронавірусу набагато більше, ніж передбачалося спочатку.
  • У серпні цього року вчені довели, що пацієнти з важким ожирінням при COVID-19 у 87% випадків потребують апарату штучної вентиляції легенів.
  • У 2020 році понад 800 осіб померло через дезінформацію про коронавірус.

Читайте також: Під час пандемії в США стали більше випивати – дослідження

Станислав Стороженко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини