RU

Ляшко пояснив високу смертність серед підключених до ШВЛ

04.03.2021, 20:49
Ляшко пояснив високу смертність серед підключених до ШВЛ - Фото
Віктор Ляшко (Скриншот відео програми Право на владу)

Висока летальність серед пацієнтів із коронавірусом на ШВЛ – не особливість України, а особливість коронавірусної хвороби. У різних країнах світу показник летальності серед пацієнтів на ШВЛ становить від 50 до 90%. Про це під час брифінгу в  Укрінформі повідомив головний державний санітарний лікар  Віктор Ляшко.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Він пояснив, що апарат ШВЛ підключають тоді, коли ресурси неінвазивної терапії вичерпано.

"Тобто спочатку людину у випадку низького насичення киснем підключають до кисневої терапії, після цього використовують такі апарати, як CPAP, але коли організм людини виснажується повністю, то людину підключають до апарату ШВЛ – це коли повністю штучна заміна дихальної функції. Тому такі високі цифри летальності , і це не є особливістю України, це є особливістю хвороби", – сказав Ляшко.

Він додав, що в Україні понад 50% летальних випадків реєструється в групі 70+, якщо включити в цю групу пацієнтів у віці 60+, то летальних випадків серед цієї категорії буде 80%.

За словами Ляшка, наразі найчастіше COVID-19 заражаються люди у віці 50-59 років – 21% від усіх захворілих, на другому місці вікова група 40-49 років. Заступник міністра зазначив, що найбільш критичним є інфікування людей старших 60 років.

У дослідженні Національної академії наук йдеться, що в Україні з початку пандемії із 8 446 пацієнтів із COVID-19, які перебували на штучній вентиляції легенів, померли 7 479 осіб.

Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини