RU

Львівська вчителька виграла судовий процес проти України

19.09.2008, 08:37

Львівська вчителька біології Христина Кроль виграла процес проти України у Європейському суді з прав людини. Х. Кроль скаржилася на заборгованість з зарплати і невиконання Міністерством освіти рішень місцевої Феміди.

Як передає телеканал "НТН", тепер держава заборгувала жінці вже не 3 тис. грн., а 3 тис. євро.

Х. Кроль вперше звернулася до Львівського місцевого суду 2000 року. Жіна стверджує, що її позовна заява загубилася, шукали два роки. Зрештою, рішення ухвалили. Його підтвердили в апеляційному суді. Але грошей потерпіла так і не побачила. Розчарувавшись, звернулася до європейської інстанції.

"Коли я дізналася, що суд ухвалив рішення, я чомусь подумала, що мені відмовили. Тому що я настільки звикла, що маленькій людині нікуди звертатися, і маленької людини ніхто не вислухає, що я, коли мені прийшло рішення міжнародного суду, а прийшло воно наприкінці липня, я навіть його не переклала", - розказує Х. Кроль.

Звернутися до Євросуду самому, без знання французької чи англійської, а також юридичної лексики, майже неможливо, - каже Х. Кроль. Оформити документи їй допоміг львівський правозахисник Андрій Соколов.

Процедура копітка і тривала, але цілком реальна, - запевняє юрист. За підтримки фахівця доступна кожному громадянинові, який пройшов усі судові інстанції в Україні.

"Досить звернутися в архів суду і зробити копії тих документів, які є у судовій справі. Це - апеляції, звернення, довідки, присудження тощо", - говорить А. Соколов.

Після перемоги Х. Кроль і ще п'ятьох українських вчителів Європейський суд можуть закидати позовами проти держави, - прогнозує юрист.

Але грошей жінка поки що не отримала. У Шевченківському районному відділенні освіти про рішення у Страсбурзі нічого не чули.

"Про те, що вона виграла Європейський суд, я взагалі нічого не знаю, я ніяких документів рішень суду не бачила. Про це я взнала з Інтернету", - каже керівниця Шевченківського районного відділення освіти Галина Синицька.

Євросуд ухвалив рішення виплатити Х. Кроль 2 тис. Євро боргу та 1 тис. євро моральної компенсації. Рішення набере чинності через три місяці після винесення.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини