RU

Луценко поспішає впровадити систему штрафних балів для водіїв-порушників

24.09.2008, 15:54

Міністерство внутрішніх справ України впровадить систему нарахування штрафних балів для порушників Правил дорожнього руху. Про це сьогодні повідомив журналістам Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко.

За його словами, прийнятий сьогодні парламентом Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху" передбачає впровадження системи, яка дала позитивний результат у багатьох європейських країнах. "Йдеться про бальну систему штрафів за порушення Правил дорожнього руху, адже не є таємницею, що серед наших громадян – водіїв, будь-які штрафи не є страшними з фінансового погляду. І порушення Правил дорожнього руху повинні каратися", - зазначив Ю. Луценко, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Міністр уточнив, що за різного роду дрібні і грубі порушення, відповідно, буде виставлятися менша або більша кількість балів. У випадку, якщо за рік загальна сума балів становитиме 120, то у водія буде вилучатися посвідчення. "Таким чином, багаті, але не законослухняні водії будуть каратися за систематичне порушення Правил дорожнього руху", - зазначив він.

Так, за словами Ю. Луценка, за те, що не використовується ремінь безпеки, буде нараховуватися штраф у 3 бали, за грубе порушення і створення аварійної ситуації - 20 балів.

Крім того, Ю. Луценко повідомив, що у зв'язку з прийняттям нового Закону України завтра буде проведена нарада в Міністерстві внутрішніх справ для з'ясування технічної готовності підрозділів відомства до виконання нових норм і положень. Також Ю. Луценко повідомив, що до кінця року буде встановлено не менше 1000 відеокамер, які фіксуватимуть порушення Правил дорожнього руху, що стане потім доказом порушення водія.

Нагадаємо, що сьогодні Верховна Рада України ухвалила загалом Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху". Документ передбачає збільшення розміру штрафів за правопорушення в сфері безпеки дорожнього руху. У середньому штраф буде 85-100 гривень. Збільшується і відповідальність за грубі порушення Правил дорожнього руху. Зокрема штраф за проїзд на червоний сигнал світлофора буде 170-204 грн. За управління транспортним засобом в нетверезому стані - 1360-2550 грн.

Разом із тим, цим Законом України передбачається введення в майбутньому механізму контролю за систематичним порушенням Правил дорожнього руху шляхом нарахування штрафних балів у порядку, встановленому Кодексом України про адміністративні правопорушення. У разі порушення ПДР особою, сума нарахованих штрафних балів якої досягне або буде перевищувати 30 штрафних балів, її у судовому порядку позбавлять водійський прав, а нараховані штрафні бали погасяться. Передбачено, що облік нарахованих штрафних балів здійснюватиметься за допомогою спеціальної автоматизованої системи, яка буде створена ДАІ. Кабінету Міністрів України доручено в 2-місячний термін розробити і подати до ВР законопроект, який передбачає систему нарахування штрафних балів за порушення ПДР, а також створити матеріально-технічне забезпечення для введення такого закону в дію.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини