RU

Луценка закликали відкрити справу щодо каральної медицини в СРСР

19.08.2017, 16:25
Луценка закликали відкрити справу щодо каральної медицини в СРСР - Фото
Валерія Лутковська

Генпрокурора Юрія Луценка закликали ініціювати досудове розслідування злочинів з використанням каральної психіатрії, які могли відбуватися за часів СРСР в Дніпрі. Відповідне звернення омбудсмена Валерії Лутковської опубліковано на сайті уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

"Для встановлення історичної справедливості ми зобов'язані провести ретельне розслідування злочинів того часу, з особливою увагою підійти до вивчення цих документів з урахуванням їх значимості для сфери захисту прав людини і недопущення повторення існування каральної психіатрії для боротьби з інакомисленням", - йдеться в повідомленні.

Лутковська переконана, що аналіз документів повинні проводити не психіатри системи охорони здоров'я, а фахівці, які зможуть оцінити їхню історичну цінність для національної пам'яті з урахуванням законодавства в сфері захисту персональних даних.

"Крім того, вважаю, що цей аналіз має привести до оцінки і кримінальної складової цієї частини нашого минулого", - резюмувала омбудсмен.

У 2017 році інспектори МОЗ в психіатричній лікарні суворого нагляду в Дніпрі знайшли архів медкарток пацієнтів з усього СРСР, багатьом з яких ставили діагноз "уповільнена шизофренія". Такий діагноз ставився тільки в Радянському Союзі.

Правозахисники переконані, що в лікарні насильно утримували дисидентів.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини