RU

Лозінського з вбивці перекваліфікували в хулігани

25.03.2013, 14:26
Лозінського з вбивці перекваліфікували в хулігани - Фото
Віктор Лозінський
Вищий спецсуд України змінив статті обвинувачення для екс-народного депутата Віктора Лозінського. Розгляд касації відбулося 1 березня, але сама постанова досі не обнародовалось.Об це пише  Українська правда.

Суд не просто зменшив термін перебування Лозінського в тюрмі, а взагалі зняв з нього обвинувачення в убивстві (стаття 115), замінивши його на статтю хуліганство (частина 1 статті 296).

"Проаналізувавши зібрані докази, суд вирішив, що в даному конкретному випадку умисел Лозінського був від початку спрямований на хуліганство, оскільки він умисно, використовуючи малозначний привід, показуючи свою зневагу до існуючих правил і норм поведінки в суспільстві, необгрунтовано зупинив Олійника, почав задавати безпідставні питання, а потім наніс йому навмисне безпричинно удари руками і ногами по тулубу, заподіявши в процесі хуліганства тілесні ушкодження середнього ступеня тяжкості у вигляді перелому 6 ребра праворуч. Оскільки потерпілий на вимоги засудженого не прореагував, пістолети, які демонстрував, не передав, а, на думку засудженого , вів себе агресивно, ніж розлютив його, у останнього виник умисел на заподіяння Олійнику тяжких тілесних ушкоджень шляхом здійснення пострілів з наявною рушниці. Таким чином, сукупність наведених доказів свідчить про те, що при здійсненні пострілів в Олійника Лозінський не передбачав настання смерті потерпілого, хоча свідомо їх допускав. Тож його дії повинні бути кваліфіковані за результатами, які настали. Тому їх необхідно перекваліфікувати п. 7 год. 2 ст. 115 КК України на ч. 1 ст. 296, ч. 1 ст. 122, ч. 2 ст . 121 КК України", - зазначила колегія ВССУ.

Тепер найжорсткішою статтею для Лозінського стала частина 2 статті 121 - умисні тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого, за яку найбільший термін 10 років. До неї приєднали частину 1 статті 122 - умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, карається позбавленням волі до 3 років, і частина 1 статті 296 - хуліганство - до 5 років.

Покарання спільникові Лозінського прокурору Голованівського району Кіровоградської області Горбенка, засудженому за зловживання владою та підроблення документів, зменшили з 9 до 6 років, а начальника Голованівського РВ УМВС в Кіровоградській області Ковальського взагалі звільнили від відбування покарання з іспитовим строком до 3 років.

Таким чином, Лозінський може достроково вийти з колонії, отримавши умовно-дострокове звільнення завдяки своїй сумлінній поведінці і відношення до праці.

Нагадаємо, в квітні 2011 року Дніпровський районний суд засудив Лозинського на 15 років за вбивство свого односельця Валерія Олійника влітку 2009 року.

Досьє на Віктора Лозінського
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини