Лозінського з вбивці перекваліфікували в хулігани

Лозінського з вбивці перекваліфікували в хулігани - Фото
Віктор Лозінський
25.03.2013, 14:26

Екс-народний депутат може достроково вийти з колонії завдяки хорошій поведінці або за станом здоров'я

Вищий спецсуд України змінив статті обвинувачення для екс-народного депутата Віктора Лозінського. Розгляд касації відбулося 1 березня, але сама постанова досі не обнародовалось.Об це пише  Українська правда.

Суд не просто зменшив термін перебування Лозінського в тюрмі, а взагалі зняв з нього обвинувачення в убивстві (стаття 115), замінивши його на статтю хуліганство (частина 1 статті 296).

"Проаналізувавши зібрані докази, суд вирішив, що в даному конкретному випадку умисел Лозінського був від початку спрямований на хуліганство, оскільки він умисно, використовуючи малозначний привід, показуючи свою зневагу до існуючих правил і норм поведінки в суспільстві, необгрунтовано зупинив Олійника, почав задавати безпідставні питання, а потім наніс йому навмисне безпричинно удари руками і ногами по тулубу, заподіявши в процесі хуліганства тілесні ушкодження середнього ступеня тяжкості у вигляді перелому 6 ребра праворуч. Оскільки потерпілий на вимоги засудженого не прореагував, пістолети, які демонстрував, не передав, а, на думку засудженого , вів себе агресивно, ніж розлютив його, у останнього виник умисел на заподіяння Олійнику тяжких тілесних ушкоджень шляхом здійснення пострілів з наявною рушниці. Таким чином, сукупність наведених доказів свідчить про те, що при здійсненні пострілів в Олійника Лозінський не передбачав настання смерті потерпілого, хоча свідомо їх допускав. Тож його дії повинні бути кваліфіковані за результатами, які настали. Тому їх необхідно перекваліфікувати п. 7 год. 2 ст. 115 КК України на ч. 1 ст. 296, ч. 1 ст. 122, ч. 2 ст . 121 КК України", - зазначила колегія ВССУ.

Тепер найжорсткішою статтею для Лозінського стала частина 2 статті 121 - умисні тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого, за яку найбільший термін 10 років. До неї приєднали частину 1 статті 122 - умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, карається позбавленням волі до 3 років, і частина 1 статті 296 - хуліганство - до 5 років.

Покарання спільникові Лозінського прокурору Голованівського району Кіровоградської області Горбенка, засудженому за зловживання владою та підроблення документів, зменшили з 9 до 6 років, а начальника Голованівського РВ УМВС в Кіровоградській області Ковальського взагалі звільнили від відбування покарання з іспитовим строком до 3 років.

Таким чином, Лозінський може достроково вийти з колонії, отримавши умовно-дострокове звільнення завдяки своїй сумлінній поведінці і відношення до праці.

Нагадаємо, в квітні 2011 року Дніпровський районний суд засудив Лозинського на 15 років за вбивство свого односельця Валерія Олійника влітку 2009 року.

Досьє на Віктора Лозінського
Популярне