RU

Лісові пожежі змінили карту забруднення Чорнобильської зони – екологи

29.01.2021, 18:06
Лісові пожежі змінили карту забруднення Чорнобильської зони – екологи - Фото
Пожежа в Чорнобильській зоні (Фото: пресслужба ДСНС)

Карти забруднення Чорнобильської зони відчуження, що існують на сьогодні, застаріли, тому що вони змінюються після кожної пожежі, й особливо сильно змінилися після катастрофічної пожежі навесні 2020 року. Про це йшлося на пресконференції, організованій Професійною асоціацією екологів (ПАЕУ), передає Укрінформ.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Кожна нова пожежа формує нову карту забруднення, оскільки підняті в повітря радіонукліди розсіюються там, де раніше було відносно безпечно, де можна було здійснювати якусь господарську діяльність, проводити туристичні маршрути – все це змінилося, і змінилося дуже серйозно", – підкреслив віцепрезидент ПАЕУ Валентин Щербина.

За його словами, в результаті пожежі 2020 року радіонукліди потрапили в повітря,  ґрунт, воду, "включилися в геохімічний цикл і мігрують, здійснюючи вторинне радіоактивне забруднення".

Еколог наголосив, що висаджені в перші роки після аварії соснові ліси, які виконували функцію бар'єру для радіонуклідів, уже вичерпали свій ресурс. Крім того, в умовах зміни клімату ліси масово гинуть через низьку стійкість до пожеж, шкідників і хвороб.

Щербина впевнений, що для вирішення проблеми необхідно знайти серйозне державне рішення, і прийняти стратегічне бачення майбутнього зони відчуження.

  • Із 4 до 14 квітня 2020 року в Чорнобильській зоні вирували лісові пожежі, які вдалося загасити, завдяки роботі рятувальників і дощу.

Читайте також: На Марсі запропонували вирощувати живі щити від радіації з "чорнобильського" грибка

Наталия Медведева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини