Лікувати не треба, пройде саме: Супрун про міжхребцеві грижі

16.07.2018, 18:27
Лікувати не треба, пройде саме: Супрун про міжхребцеві грижі - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Розсмоктування міжхребцевих гриж є природним процесом, який і відбувається в більшості випадків, зазначають у МОЗ

Робити операцію при грижі в міжхребцевих дисках у більшості випадків непотрібно, оскільки більшість гриж зникають спонтанно в результаті резорбції, тобто розсмоктування. Про це пише на своїй сторінці в Facebook в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, посилаючись на дані доказової медицини.

Вона зазначила, що в Україні досить популярна практика "лікування" міжхребцевих гриж шляхом оперативного втручання. "Хоча необгрунтоване хірургічне втручання на хребті дуже небезпечно, адже може більше нашкодити, ніж вилікувати пацієнта", - підкреслила Супрун.

Іншим способом вирішення проблеми є метод "скоріше магічний" - деякі центри та клініки пропонують "авторські методики", які нібито допоможуть позбутися від грижі міжхребцевого диска без операції. Насправді, зазначає Супрун, спрацьовують не альтернативні методи лікування - "просто пацієнти заплатили за те, що природа зробила сама".

Читайте також: Уляна Супрун розвіяла міф про користь засмаги: що потрібно робити

Спонтанно зникають близько 66% випадків гриж поперечних дисків, відзначається на сайті МОЗ. Про це свідчать наукові дослідження, які проводяться з 1984 року.

Хірургічне втручання залишається необхідним не більше ніж в 5% випадків - грижі дисків, які проявляються корінцевим синдромом. Симптомом є оніміння в ногах і зоні таза (в промежині), можливе порушення сечовипускання. При цьому біль може припинитися. В даному випадку необхідно провести МРТ-дослідження, і при підтвердженні діагнозу грижі диска потрібна термінова операція.

У всіх інших випадках, відзначається в статті, необхідно починати з консервативного лікування, яке включає прийом протизапальних і знеболюючих препаратів, спеціальні вправи, епідуральні блокади (анестезія) в разі сильного болю. І тільки в разі відсутності ефекту від цих дій через 6-8 місяців може розглядатися варіант хірургічного лікування.
Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Тест. Хорошо ли вы знаете политическую кухню Одессы?