RU

Лекхім просить відтермінувати постачання вакцини Sinovac в Україну – джерело

09.02.2021, 17:58
Лекхім просить відтермінувати постачання вакцини Sinovac в Україну – джерело - Фото
Вакцина CoronaVac від компанії Sinovac (фото – ЕРА)

Компанія Лекхім, яка є постачальником в Україну вакцини проти коронавірусу від китайської компанії Sinovac Biotech, просить відтермінувати дату постачання першої партії на квітень. Про це компанія попросила в листі ДП Медзакупівлі, повідомив  LIGA.net співрозмовник, близький до процесу. Аналогічною інформацією володіє Reuters. Факт листа підтвердили  LIGA.net у пресслужбі ДП Медзакупівлі.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Співрозмовник  LIGA.net повідомив, що в Лекхім перенесення дати поставки на квітень пояснюють такими факторами:

– затримкою з отриманням експортної ліцензії від влади Китаю (компанія отримала її лише 25 січня);

– запізнілим прийняттям Верховною Радою закону про прискорену реєстрацію медпрепаратів для екстреного застосування.

Співрозмовник додав, що Лекхім також попросив змінити в контракті вимоги до ефективності вакцини, а саме:

– Спочатку вимогу до ефективності 70% було встановлено для всіх випадків захворювання. У новому формулюванні пропонується поняття ефективності розширити, включивши легкі випадки перебігу хвороби.

– У новому формулюванні Лекхім пропонує виключити пункт, що ефективність має бути підтверджена публікацією компанії-виробника.

ДОВІДКА. Станом на 1 лютого, компанія Sinovac не надала документи про ефективність вакцини проти COVID-19 на рівні 70%, повідомляв глава медкомітету Ради  Михайло Радуцький. Разом з тим дослідження вакцини в різних країнах показували різну загальну ефективність. Наприклад, у Бразилії – 50,38%, а в Індонезії – 65,3% (проміжна).


У пресслужбі ДП лише підтвердили факт, що лист із проханням про зміни умов контракту був. Там заявили, що направили його до МОЗ, однак відповіді поки не отримали.

"Ми направили цей лист МОЗ, щоб міністерство вирішило, що робити в даній ситуації: наскільки ми йдемо на ті прохання, які надіслав Лекхім. Тому що ми в укладанні контракту залежимо від міністерства", – додали в пресслужбі Медзакупівель.

 LIGA.net  звернулася і в пресслужбу МОЗ, однак там не змогли прокоментувати ситуацію  телефоном. У компанії Лекхім відмовилися коментувати  LIGA.net  цю інформацію у телефонній розмові і попросили запит на відділ маркетингу.  LIGA.net  направила запити до Міністерства охорони здоров'я та Лекхім.

Читайте також: В Україні вакцина CoronaVac має бути до літа, інакше Лекхім поверне мільярд – StateWatch

Марк Сировой
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини