RU

Легкі сигарети можуть підвищувати ризик раку - дослідження

22.05.2017, 10:57
Легкі сигарети можуть підвищувати ризик раку - дослідження - Фото
Фото: EPA

Сигарети з вентильованим фільтром, що вважаються менш шкідливими, насправді можуть збільшувати ризик розвитку раку, вважають вчені. Зростання популярності таких сигарет за останні десятиліття збігається зі зростанням кількості випадків аденокарциноми - найпоширенішої форми раку легенів, зазначають дослідники з університету Огайо. Про це повідомляє Бі-бі-сі.

Фільтр з вентиляцією не зменшує кількості шкідливих речовин, вдихуваних курцем, а лише розбавляє їх повітрям. Однак в 60-х роках, коли цей фільтр був винайдено, рекламні компанії вивели його на ринок як "більш здорову" альтернативу сигарет зі звичайним фільтром.

У міру того як все більше людей в світі з роками відмовлялися від куріння, зростав попит і на "легкі" сигарети, говорить один з авторів дослідження Пітер Шилдс.

Водночас, на тлі загального зниження захворюваності на рак легенів, кількість випадків аденокарциноми легені - раку, який вчені асоціюють саме з "легкими" сигаретами - продовжує рости.

"Наші дані показують явний зв'язок між використанням вентиляційних отворів в сигаретних фільтрах і зростанням захворюваності аденокарциномою, який ми спостерігаємо протягом останніх 20 років. Викликає велику стурбованість те, що ці вентиляційні отвори використовуються майже у всіх сигаретах, які сьогодні курять", - говорить Шилдс.

Перфорований фільтр не зменшує кількості шкідливих речовин в тютюновому димі, а дозволяє курцеві робити великі затяжки, що, навпаки, призводить до того, що в організм потрапляє більша кількість канцерогенів, вважають вчені.

"Тютюн в сигаретах з вентильованим фільтром горить по-іншому, утворюючи більше канцерогенів, а дим проникає глибше в легені, в ті частини органу, де найчастіше утворюється аденокарцинома", - розповідає Шилдс.

Сьогодні в США і Британії заборонено маркувати сигарети як "легкі" чи "зі зниженим вмістом смоли", але вчені вважають, що цього замало. Вони виступають за повну заборону використання перфорованого фільтра.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини