RU

Лавринович розповів про новації антикорупційних законопроектів

20.10.2010, 16:55

Лавринович розповів про новації антикорупційних законопроектів
Міністр юстиції України Олександр Лавринович під час засідання Національного антикорупційного комітету розповів про новації антикорупційних законопроектів, які найближчим часом будуть внесені у Верховну Раду як невідкладні.

О.Лавринович зазначив, що з 79 пропозицій, які висловили експерти GRECO, після їхнього оброблення було враховано і вирішено додати у тексти законопроектів 62. "Позитивна оцінка експертів GRECO, а також сьогоднішній рівень підготовки законопроектів дають нам підстави для їхнього схвалення Комітетом і дадуть змогу звернутися до глави держави для їхнього спрямування як невідкладних для розгляду в парламенті",- наголосив він.

О.Лавринович зупинився на основних пропозиціях GRECO, які планується врахувати. Зокрема планується уточнити коло осіб, на які поширюються встановлені антикорупційні законодавством обмеження. Також пропонується скоротити перелік випадків заборони на отримання подарунків і значно спростити порядок передачі подарунків для державних органів.

"Передбачається встановити на законодавчому рівні виключення з правила про заборону спільної праці близьких осіб, які перебувають у безпосередньому підпорядкуванні один одного. Є такі моменти, коли це неможливо втілити у життя, особливо у сільській місцевості", - заявив О.Лавринович.

Крім того, передбачається встановити чіткий перелік документів, які подають претенденти на посади, пов'язані з виконанням функцій держави і органів місцевого самоврядування для проведення спеціальної перевірки. "Це дасть змогу запобігти випадкам здирства додаткових документів, не передбачених законом", - пояснив Міністр.

Він також повідомив, що більш детальну регламентацію отримають положення щодо фінансового контролю прибутків і витрат публічних службовців. "Будуть визначені основні правила здійснення такого контролю. Це стосується врегулювання порядку подачі декларації, а також встановлення кола осіб, інформація про фінансове становище яких підлягатиме обов'язковому оприлюдненню", - додав глава Мін'юсту.

Крім того, за словами О.Лавриновича, будуть враховані пропозиції експертів GRECO щодо прав керівників відчужувати від виконання службових обов'язків осіб, проти яких почалося провадження щодо адміністративного корупційного порушення.

"Необхідно також переглянути процедуру притягнення юридичних осіб до відповідальності за корупційні порушення. Як відомо, сучасна доктрина кримінального права України не визнає юридичних осіб суб'єктами кримінальної відповідальності", - також зазначив глава Мін'юсту.

Щодо неврахованих пропозицій GRECO, О.Лавринович повідомив, що вони були або неконкретизовані, або мали дуже загальний характер, або основувалися на припущеннях.

Корупція і боротьба з нею: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини