RU

Лауреати загальнонаціональної програми "Людина року– 2009"

21.01.2010, 16:05

У рамках партнерської програми

В номінації "МИТЕЦЬ РОКУ":

Лауреати загальнонаціональної програми "Людина року– 2009"

БАСАЛАЄВА Євгенія

Народна артистка України, лауреат міжнародних конкурсів, в.о.професора, завідувачка кафедри Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського, засновник, президент Культурно-мистецького благодійного фонду "Київ-Класік", Художній керівник Київського камерного ансамблю "Контрасти Київ-Класік", Художній керівник Міжнародного фестивалю Мистецтв "Діалоги культур", автор Міжнародного музичного проекту "Елітні вечори камерної музики Євгенії Басалаєвої" у Колонному залі Національної філармонії України, Голова журі та член журі численних міжнародних мистецьких конкурсів.

Найвагоміші здобутки в Вашій професійній діяльності в 2009 році:

- Проведення ІІІ Міжнародного фестивалю мистецтв "Діалоги культур", ХУІ концерту "Музика Німеччини. Й.С.Бах. Ф.Мендельсон. К.М.Вебер" (З нагоди 200-річчя з Дня народження Ф.Мендельсона – Бартольді) з Міжнародного проекту "Елітні вечори камерної музики Євгенії Басалаєвої". Започатковано щорічний молодіжний фестиваль "Вечори високої музики у Літературному музеї";

- Відбувся ХУІІ концерт "Музика Австрії. Й.Гайдн та його оточення" за участю відомого австрійського скрипаля РОЛАНДА ГЬОЛЬЦЛЯ, Євгенії Басалаєвої, Київського камерного ансамблю "Контрасти Київ – Класік" під керуванням Євгенії Басалаєвої, диригента, народного артиста України Володимира Сіренка;

- Участь у 57-му Міжнародному фестивалі у м. Любляна (Словенія) -- Ljubljana Festival 2009, де вперше було представлено музику українських композиторів ХУІІІ – ХХст., та роботи українського художника Юрія Нагулка;

- Проведення ІУ Міжнародного фестивалю мистецтв "Діалоги культур";

- Спільний україно – французький проект "Концерти Євгенії Басалаєвої у Парижі" під Патронатом Посла України у Франції – сольні концерти Євгенії Басалаєвої на Міжнародному фестивалі "Музичні сезони у Парижі", (концертний зал "Les Invalides")

- Проведення Культурно-мистецьким Фондом "Київ-Класік", НМАУ ім. П.І.Чайковського благодійного молодіжного фестивалю музики "Перлини світової класики. Ювілейні дати", "Українська камерна музика. Прем’єри", міжнародної Наукової конференції "Круглий стіл кафедри камерного ансамблю НМАУ ім.. П.І.Чайковського".

Ваш життєвий девіз - Покликання митця –спрямовувати світло в глибини людського серця. (Р.Шуман).

Назвіть ангела-хранителя, який допомагає Вам досягати успіху – Я повсякчасно відчуваю його допомогу, але нам не дано знати його ім’я.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? – Королевою

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Якщо "так", то яка? - Щасливі мрії – це все, що є найкращого у світі. Мрію бачити свою країну процвітаючою і високодуховною.

Бути сьогодні успішним – це… мати реальну мету і вміння її реалізувати…, а потім … "да буде воля Господня".

Яка подія в Вашому житті пов’язана з цифрою 14? - Саме ХІV-м концертом "Галерея музичних портретів. Скарби Нотної колекції Розумовських" я розпочала унікальний цикл "історичних концертів" як в Україні, так і за кордоном, присвячених саме презентації Золотого фонду української духовної спадщини, нотного зібрання української та європейської музичної культури ХУІІІ ст., унікальної "Нотної колекції Розумовських".

Чи вірите ви у щасливі та нещасливі цифри? Якщо вірите – які цифри для вас щасливі? - Взагалі не концентрую свою увагу на цифрах, їх так званої "доленосності", але помітила, що цифри 5, 7, 13 та … 14 мене підтримують і живуть у злагоді.

Чи носите Ви який-небудь талісман, і якщо «так», то який? - Безумовно…Це ладанка із землею від гроба Господня із Ієрусалима

Що Ви говорите собі, прокинувшись вранці? А на ніч перед сном? - В гастрольних концертних турне, насичених великою кількістю переїздів…, прокинувшись вранці…, як це не смішно, насамперед, подумки уточнюю країну перебування, місто і, обов’язково, програму вечірнього концертного виступу…

Якби у Вас була можливість "почати все з нуля", що саме Ви б змінили у своєму житті? (Примаються всі позиції – від фаху до розміру одягу) - Організувала би своє життя так, щоб "не починати все з нуля" і додала би… імпресіонізму у буденність.

Що таке щастя? - Щастя, за висловом Л.Толстого - це задоволення без каяття.

Кому в цьому житті Ви заздрите? - Це питання спонукало мої розумові зусилля на "багаточасові" пошуки кандидатур(и). На щастя, результат не втішний… Для заздрощів ніхто не привернув моєї уваги… Заздрісник сам собі ворог, тому що страждає від зла, створеного ним самим.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? - Це постійний варіаційний підхід з фантазійною інтерпретацією до трактування своїх маленьких недоліків.

Скільки разів на день Ви дивитесь у дзеркало і навіщо? - Очі – це дзеркало душі. Щоб іноді для впевненості перевірити присутність душі, дивлюсь у дзеркало, яке відображає мої очі.

В якому віці Ви вперше закохались? - З самої першої хвилини мого народження я закохалась у вічну і безмежну Красу життя... А у 5 років у коло моєї закоханості увійшли і вперше зворушили постаті аж… трьох хлопчаків з мого дитсадочку.

Чи є у Вас улюблена книга? - Як православна людина не можу не назвати Біблію.

Ваш улюблений афоризм? - Геній дорогу відкриває, талант по ній ходить. Таланту треба допомагати, посередність і сама проб’ється.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? - З видатними особистостями Олексієм, Кирилом та Андрієм Розумовськими.

Якщо б Ви стали Президентом України, щоб Ви зробили в першу чергу? - Передусім, створила би всі умови для розвитку духовного та інтелектуального потенціалу України.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? - Головне досягнення у моєму житті – це мій улюблений син і моє мистецтво. Найбільшою помилкою для Митця може бути тільки відхід його від творчості і мистецтва. Для мене це навіть уявити не можливо.

Яке зайняття для Вас - найкращий відпочинок? - Захоплюючі подорожі по світу.

Лауреати загальнонаціональної програми "Людина року– 2009"

ДЯЧЕНКО Сергій та Марина

Члени Союзу письменників, Сергій – член Союзу кінематографістів, кандидат біологічних наук, лауреат Державної премії України ім. Т.Г.Шевченко 1987 р. (фільм "Звезда Вавилова"), лауреат міжнародних, всесоюзних та республіканських кінофестивалів.

В співавторстві видали понад 150 авторських книг тиражем більш 1 мільйона екземплярів. На українській мові вийшло понад 30 книг - романів, збірок повістей і оповідань, дитячих книг.

Лауреати понад 60 російських, українських та міжнародних літературних премій.

На загальноєвропейській конференції фантастів "Єврокон-2005" в Глазго (Шотландія) визнані кращими письменниками-фантастами Європи.

На загальноєвропейській конференції фантастів "Євроскон-2008" в Москві роман "Vita nostra" удостоєний Премії як кращий фантастичний роман початку ХХI ст.

Найвагоміші здобутки в Вашій професійній діяльності в 2009 році:

- Вихід нового роману "Цифровой, или Brevis est" одночасно в Росії та Україні. Роман складає разом з романом "Vita nostra" цикл "Метаморфозы".

- Вихід книги "Мир наизнанку" - збірка нових повістей і оповідань

- Вихід на екрани кінофільму "Обитаемый остров" (екранізація роману А.і Б. Стругацьких по сценарію М. и С. Дяченко, режиссер Ф. Бондарчук)

- Запуск телесеріалу і кінофільму "Белая гвардия" (за романом М. Булгакова) і кінофільму "Рейдер".

- Вихід у Франції роману "Пещера", в Польщі романів "Привратник", "Шрам", "Медный король", в Україні романів "Цифровий", "Армагед-дом", "Скрут". Всього в 2009 році вийшло 18 книг.

- Отримання Національної дитячої літературної премії Росії "Заветная мечта" - за трилогію романів "Ключ від королівства". "Слово Оберона", "У зла немає влади", виданих на російській і українській мовах (премія 1 мильйон рублів)

- Отримали "Гран-прі" - премія "Странник" за роман "Медный король" на XIII Конгресі фантастів Росії, сценарій анімафільму "Театральный роман ("Укранімафільм") став лауреатом європейської конференції "Єврокон 2009" в Італії як кращий сценарій, роман "У зла нет власти" отримав приз "Серебряный кадуцей" на XI Міжнародному фестивалі фантастики "Звездный мост". Роман "Vita nostra" отримав диплом Міжнародної літературної премії ім. Юрія Долгорукова, а роман "Цифровой, или Brevis est" - премію на фестивалі фантастики «Серебряная стрела».

- Проведення в Києві Міжнародної Асамблеї фантастики "Портал".

Ваш життєвий девіз – Займатись тільки тим, що любимо.

Назвіть ангела-хранителя, який допомагає Вам досягати успіху. - Марина: цеСергій; Сергій: це Марина.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? - Марина: лісником; Сергій: дельфіном.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Якщо "так", то яка? - Марина: світовий успіх.

Сергій: подорож навколо Світу.

Бути сьогодні успішним – це… Не озиратись на обставини, робити, що вважаєш за потрібне.

Яка подія в Вашому житті пов’язана з цифрою 14? - Нашій донечці 14 років, і це чудово!

Чи носите Ви який-небудь талісман, і якщо "так", то який? - Наш талісман – чорний кіт Дюшес, дай йому Бог здоров’я. Він з нами нерозлучно 17 років. Він член асоціації українських письменників, як наш соавтор. Іноді й на руках його носимо.

Що Ви говорите собі, прокинувшись вранці? А на ніч перед сном? - "Доброго ранку, як гарно! – Ух, ну й день, треба б будильник поста…"

Якби у Вас була можливість "почати все з нуля", що саме Ви б змінили у своєму житті? (Примаються всі позиції – від фаху до розміру одягу) - Марина: вивчилась би на пілота цивільних рейсів; Сергій: став би доглядачем маяка на острові в синьому-синьому морі.

Що таке щастя? – Сім'я, робота, дім.

Кому в цьому житті Ви заздрите? - Марина: Джоан Роулінг; Сергій: Жак-Ів Кусто.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? - Марина: нетовариськість; Сергій: товариськість;.

Скільки разів на день Ви дивитесь у дзеркало і навіщо? - Марина: один, щоб вмитися; Сергій: один, щоб рівно застебнути гудзики.

В якому віці Ви вперше закохались? - Сергій: в дитинстві; Марина: зустрівши Сергія.

Чи є у Вас улюблена книга? Якщо "так", то яка? - Марина: "Сказки роботов" Лема; Сергій: "Мастер и Маргарита" Булгакова.

Ваш улюблений афоризм? - "Віра відчиняє двері, терпіння тримає її відкритою".

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? - Сергій: Николай Вавилов; Марина: Діоген.

Якщо б Ви стали Президентом України, щоб Ви зробили в першу чергу? - Марина: завела б собі діловий костюм; Сергій: зарахував би кота Дюшеса на місце радника.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? - Марина: головно досягнення – заміжжя за Сергієм, головна помилка – достатньо пізнє заміжжя за Сергієм!; Сергій: головне досягнення – одруження з Мариною, головна помилка – надто пізнє одруження з Мариною!

Яке зайняття для Вас - найкращий відпочинок? - Марина: читать і грати в стратегічні ігри.

Сергій: перегляд хороших фільмів.

Лауреати загальнонаціональної програми "Людина року– 2009"

РОЙТБУРД Олександр

Художник - трансавангардист

Життєві принципи, які допомагають Вам досягти поставленої мети - Відсутність принципів.

Назвіть ангела-хранителя, який допомагає Вам досягати успіху – Його ім’я - Аня.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? - Космонавтом

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Якщо "так", то яка? - Стати космонавтом

Бути сьогодні успішним – це… Бути космонавтом!!!

Яка подія в Вашому житті пов’язана з цифрою 14? - День народження

Чи вірите ви у щасливі та нещасливі цифри? Якщо вірите – які цифри для вас щасливі? - Непарні

Якби у Вас була можливість "почати все з нуля", що саме Ви б змінили у своєму житті? (Примаються всі позиції – від фаху до розміру одягу) - Став би високим брюнетом чи блондином з блакитними очима.

Що таке щастя? - Нікому не заздрити

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? - Гуманізм

Скільки разів на день Ви дивитесь у дзеркало і навіщо? - З ранку до ночі дивлюся на себе у дзеркало в пошуках натхнення для чергового автопортрету.

В якому віці Ви вперше закохались? - В дитячих яслах, коли дізнався, що на світі існують дівчата.

Ваш улюблений афоризм? - "Из всех искусств для нас важнейшим является кино" (Ленін)

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? - Я мізантроп.

Якщо б Ви стали Президентом України, щоб Ви зробили в першу чергу? - Влаштував би овальний кабінет. А ще б украв багато грошей.

Яке зайняття для Вас - найкращий відпочинок? - Відпочинок.

Інформаційна підтрімка - ЛІГА.net.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини